25.08.2012
Doskonale pamiętamy sytuację z niedawnego półfinału EURO 2012 między Włochami, a Niemcami, kiedy to Mario Balotelli ściągnął koszulkę po strzeleniu drugiego gola. UEFA karze takie zachowania i w myśl przepisów gry w piłkę nożną Super Mario został ukarany żółtą kartką. Ten przepis obowiązuje od 1 lipca 2004 roku. Obowiązywał również już w latach dziewięćdziesiątych, ale został uchylony. Niejeden zawodnik przypłacił chwilę radości po strzeleniu gola drugą żółtą, a co za tym idzie czerwoną kartką. Niejednemu żółty kartonik pokazany w takich okolicznościach uniemożliwił występ w kolejnym ważnym meczu. Czarnogórzec Mirko Vucinic, grając jeszcze w AS Roma strzelił gola w dramatycznych okolicznościach w meczu Serie A z Cagliari, dając swojej drużynie upragnione trzy punkty już w doliczonym czasie gry, ale tak się rozbierał, że dostał żółtą kartkę za ściągnięcie koszulki i kolejną żółtą za ściągniecie spodenek, w sumie – czerwoną. Niektórzy też, jak jeden z duńskich zawodników podczas zakończonych Mistrzostw EURO 2012 podciągali koszulkę, czy opuszczali spodenki, by odsłonić bieliznę z napisem reklamowym. Czego to się nie robi dla szeroko pojętego marketingu, ale są też tacy, którzy pod koszulką meczową ukrywają inną koszulkę, na której nierzadko znajdują się niecenzuralne treści czy rasistowskie napisy. Nie dziwi zatem, że federacje międzynarodowe – nie tylko piłkarska – z takim zachowaniem walczą. Stanowisko takie prezentuje chociażby w swoich przepisach FIBA czyli Międzynarodowa Federacja Koszykówki. Jej przepisy idą jeszcze dalej, bowiem za takie zachowanie od razu można dostać karę i zakaz występu w kolejnym meczu. A co Państwo o tym sądzą?
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.