01.06.2022
Od nowego sezonu w życie wejdą dosyć istotne zmiany dotyczące formatu rozgrywek Fortuna Pucharu Polski.
Od nowego sezonu nieco zmieniony zostanie system rozgrywek w Fortuna Pucharze Polski. Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej 23 maja 2022 r. zatwierdził regulamin i terminarz rozgrywek o Fortuna Puchar Polski w sezonie 2022/2023.
Wyłączeni pucharowicze
Skupiając się na analizie regulaminu na nadchodzący sezon pierwsza ważna zmiana, którą należy odnotować, dotyczy drużyn reprezentujących Ekstraklasę w europejskich pucharach. Zgodnie z regulaminem z obowiązku udziału w meczach I rundy Fortuna Pucharu Polski wyłączone zostały drużyny biorące udział w rozgrywkach UEFA, czyli w nadchodzącym sezonie będą to Lech Poznań, Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin oraz Lechia Gdańsk.
Nowa runda wstępna
W związku z powyższym zmieniona została formuła rundy wstępnej rozgrywek. W nadchodzącym sezonie, zgodnie z uchwalonym regulaminie, zagra w niej:
a) 18 drużyn, które w sezonie 2021/2022 uczestniczyły w rozgrywkach eWinner II ligi;
b) 2 drużyny, które w sezonie 2021/2022 zajęły miejsca 17-18 w tabeli rozgrywek Fortuna I ligi.
Mecze rundy wstępnej zostaną rozegrane wg z góry określonego schematu, czyli pary zostały ustalone według kolejności drużyn w tabeli - tj. najwyżej sklasyfikowany zespół zmierzy się z najniżej sklasyfikowanym itd.
Reasumując, format Fortuna Pucharu Polski został nieco zmieniony, a wprowadzone zmiany mają na celu przede wszystkim odciążenie pucharowiczów. Ostatecznie więc pary I rundy Fortuna Puchary Polski utworzą: zwycięzcy meczów rundy wstępnej, wszyscy zdobywcy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkich związków piłki nożnej w sezonie 2021/2022, drużyny, które w sezonie 2021/2022 zajęły miejsca 1-16 w tabeli rozgrywek Fortuna I ligi, drużyny, które w sezonie 2021/2022 uczestniczyły w rozgrywkach Ekstraklasy, z wyłączeniem czterech wcześniej wspominanych już drużyn uczestniczących w sezonie 2022/2023 w klubowych rozgrywkach UEFA. One do rywalizacji przystąpią od drugiej rundy, czyli 1/16 finału.
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.