09.12.2019
Od pewnego czasu trwa dyskusja czy zaostrzyć kary za niesportowe zachowanie wobec sędziego zawodów i naruszenie nietykalności cielesnej sędziów zawodów piłkarskich. Już niebawem poinformujemy w jakim kształcie Zarząd PZPN zdecydował się przyjąć te przepisy. Ma to związek z akcją #SzacunekDlaArbitra. My też pisaliśmy o tej akcji na portalu prawosportowe.pl, przedstawiając pewną propozycję. O pomyśle rodem z Wysp Brytyjskich już pisaliśmy tutaj jakiś czas temu.
Tymczasem, rzecz ma swoją kontynuację i to w… Szczecinie. Kilka dni temu otrzymaliśmy maila od Przewodniczącego Wydziału Dyscypliny Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Roberta Bikowskiego:
„Miło mi poinformować Państwa, iż Zarząd Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej w dniu 29.11.2019 roku podjął uchwałę, w której zwraca się do Zarządu PZPN o wyrażenie zgody na wprowadzenie w sezonie 2020/20121 oraz 2021/2022 w klasie rozrywkowej „A” i „B” a także rozgrywek młodzieżowych na terenie ZZPN zapisów w regulaminie rozgrywek umożliwiających stosowanie tzw. ławki kar „sin bin” – systemu tymczasowego wykluczenia zawodników w trakcie meczu.
Informujemy o tym Państwa, gdyż czynnikiem inicjującym powyższą decyzje był Wasz artykuł z dnia 21.10.2019 r. https://prawosportowe.pl/a/lawka-kar-jako-element-kampanii-na-rzecz-szacunku-do-sedziow .”
Trzymamy kciuki za realizację tego pomysłu i cieszymy się, że nasz artykuł był inspiracją. Zachęcamy przy tym do lektury portalu przedstawicieli klubów, związków sportowych i do dzielenia się swoimi pomysłami. Razem możemy więcej!
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.