Newsletter

Zapisz się do newslettera

Uzupełnij swojego maila i bądź na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

ikonka fb ikonka tw

E-sport

Zmiany w regulaminach rozgrywek piłkarskich

10.08.2018

Piłkarze Ekstraklasy, I i II ligi już od drugiej połowy lipca rywalizują o ligowe punkty. W poprzedni weekend dołączyli do gry trzecioligowcy, a teraz w większości wojewódzkich związków piłki nożnej startują czwartoligowcy. Pod kątem rozpoczętego niedawno sezonu przypomnieliśmy zasady przyjmowania kibiców gości na meczach piłki nożnej i zasady eksponowania treści na meczach piłki nożnej w ramach rozgrywek szczebla centralnego, a dziś będzie o zmianach w regulaminach rozgrywek piłkarskich. Zapraszam do lektury!

Na lipcowym posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, Uchwałą nr VI/115 z dnia 14 lipca 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zmiany Uchwały nr III/48 z dnia 21 marca 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej dot. Przyjęcia Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Puchar Polski na sezon 2018/2019 wprowadzono zmiany w tym Regulaminie.

Art. 15.2 otrzymał nowe, następujące brzmienie:

Drużyny uczestniczące w zawodach o Puchar Polski na szczeblu centralnym, uprawnione są do wymiany 4 zawodników, przy czym czwarta w kolejności wymiana może być przeprowadzona wyłącznie w dogrywce”.

Nowelizacja ta wprowadza nowy system zmian zawodników znany już z rosyjskiego Mundialu. Trener drużyny uczestniczącej w tych rozgrywkach będzie mógł w danym meczu przeprowadzić cztery, a nie jak dotychczas trzy zmiany, ale czwarta zmiana będzie mogła być przeprowadzona tylko w dogrywce, jeśli mecz lub mecz rewanżowy nie przyniesie rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie gry i zarządzona zostanie dogrywka. Oczywiście jeśli trener przeprowadzi w regulaminowym czasie gry np. dwie zmian, to w dogrywce będzie mieć kolejne dwie, trzecią, która przysługuje normalnie w meczu i czwartą, tą „ekstra” przysługującą wg nowych przepisów wyłącznie w dogrywce.

Zmieniono również postanowienie dotyczące dostarczania właściwym podmiotom informacji organizacyjnych związanych z meczem oraz wypełniania pozostałych obowiązków wynikających z oficjalnych druków meczowych (Informacja Klubu Gościa, Spotkanie Organizacyjne w Dniu Meczu, Lista Obecności, Informacja Organizatora Zawodów). Zgodnie ze znowelizowanym przepisem, oficjalne druki meczowe znajdują się w Załączniku nr 6 do niniejszego Regulaminu i stanowią jego integralną część. Departament Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN może wskazać kolejki, w których obowiązek wypełnienia druku Informacja Klubu Gościa zastępuje się obowiązkiem wprowadzenia danych do systemu Wymiany Informacji Meczowej.”. Takie same przepisy, zmieniono Uchwałą nr VI/113 z dnia 14 lipca 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zmiany Uchwały nr IV/68 z dnia 19 kwietnia 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożne dot. przyjęcia Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo Nice I ligi na sezon 2018/2019 oraz Uchwałą nr VI/114 z dnia 14 lipca 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zmiany Uchwały nr IV/69 z dnia 19 kwietnia 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej dot. przyjęcia Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo II ligi na sezon 2018/2019 dla rozgrywek I i II ligi. Z racji braku miejsca na naszych łamach na cytowanie numeracji poszczególnych przepisów, zainteresowanych odsyłam bezpośrednio do uchwał na oficjalną stronę Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tam znajdą Państwo również Uchwałę nr VI/112 z dnia 14 lipca 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zatwierdzenia zmian w Regulaminie Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo Ekstraklasy na sezon 2017/2018 i następne, przyjętym Uchwałą nr VI/87 z dnia 16 czerwca 2017 roku Zarządu PZPN.

(zdjęcie ma charakter ilustracyjny)

Ostatnie wpisy autora

Zobacz więcej »

Newsletter

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

About

ikonka logo

Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.

Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN

Kontakt z nami

Serwis Obsługuje:

logo dauerman

Kontakt:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.

Al. Śląska 1

54-118 Wrocław

Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)

tel. +48 693 672 258

e-mail: bok@prawosportowe.pl

Na skróty

Zapytaj prawnika >> Regulamin serwisu >> Polityka prywatności Newsletter Kategorie