Newsletter

Zapisz się do newslettera

Uzupełnij swojego maila i bądź na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

ikonka fb ikonka tw

Sporty drużynowe

Zmiany w 1 lidze siatkarzy

01.04.2019

Dzisiaj 1 kwietnia, czyli Prima Aprilis, dzień żartów i informacji wymyślanych, stworzonych na potrzeby właśnie tego dnia. Tak było kiedyś, obecnie żyjemy w czasach pojawiających się nie tylko 1 kwietnia fake newsów, ale w sumie nie o tym miałem pisać, a o siatkówce i na pewno nie jest to fake news, ale pora na szczegóły.

Kilka dni temu doszło do spotkania szefów klubów 1 ligi siatkarzy oraz przedstawicieli Profesjonalnej Ligi Siatkówki S.A (dawniej PLPS S.A.) i Polskiego Związku Piłki Siatkowej, na którym zapadło kilka decyzji, które będą mieć wpływ na rozgrywki 1 ligi.

Zmiany wejdą w życie od sezonu 2019/2020, czyli tego najbliższego. Jak wiadomo 1 liga już od tego sezonu jest objęta patronatem Profesjonalnej Ligi Siatkówki S.A.. Efektem tego są między innymi transmisji z pierwszoligowych meczów na sportowych antenach Polsatu. Wiadomo było, że zmiany nadejdą i są kwestią czasu, a dobiegający końca sezon 2018/2019 będzie ostatnim w dotychczasowej formule.

O najważniejszych zmianach poinformował o tym rzecznik PLS Kamil Składowski na swoim profilu na Twitterze. Nowy będzie system rozgrywek, taki sam jak w Plus Lidze, to znaczy, że w fazie play-off o mistrzostwo rozgrywek zagra nie osiem – jak dotychczas – a sześć zespołów. Do tej pory w pierwszej rundzie zespoły rywalizowały systemem 1-8, 2-7, 3-6 i 4-5 na zasadzie ćwierćfinału. Od sezonu 2019/2020, w pierwszej rundzie play-off podobnie jak teraz w Plus Lidze zagrają 3-ci zespół z 6-tym i 4-ty z piątym. Na zwycięzców czekać będą dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego. Na etapie półfinału, drużyna, która zajęła 1 miejsce w rundzie zasadniczej zagra ze zwycięzcą rywalizacji play-off między 4-tym i 5-tym zespołem sezonu zasadniczego, a 2-ga drużyna po rundzie zasadniczej zagra ze zwycięzcą rywalizacji zespołów 3-ciego i 6-tego.

Zmienia się również oficjalna piłka rozgrywek. W 1 lidze grać się będzie taką samą piłką jak w Plus Lidze, czyli zamiast modelu Molten V5M 5000 obowiązywać będzie MIKASA MVA 200. Pozwoli to zlikwidować problem, który często pojawia się w rozgrywkach drużyn z różnych lig, tak jak np. Puchar Polski.

Trwają również prace nad projektem rozgrywek Pucharu Polski 1 ligi.

(fot. PLS)

Ostatnie wpisy autora

Zobacz więcej »

Newsletter

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

About

ikonka logo

Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.

Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN

Kontakt z nami

Serwis Obsługuje:

logo dauerman

Kontakt:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.

Al. Śląska 1

54-118 Wrocław

Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)

tel. +48 693 672 258

e-mail: bok@prawosportowe.pl

Na skróty

Zapytaj prawnika » Regulamin serwisu Polityka prywatności