Newsletter

Zapisz się do newslettera

Uzupełnij swojego maila i bądź na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

ikonka fb ikonka tw

Fitness

Obostrzyć procesy licencyjne

18.08.2016

Z zainteresowaniem czytam komentarze dotyczące obecnej sytuacji prawnej i zmiany właścicielskiej w piłkarskiej Wiśle Kraków. Zgadzam się z wczorajszym komentarzem eksperta z zakresu marketingu sportowego, że pora w Polsce wprowadzić przepisy, które umożliwią komisjom licencyjnym blokowanie dostępu osób przypadkowych.


Wczorajszy komentarz zbiegł się z telefonem jaki otrzymałem od sportowca z innej dyscypliny sportu rozczarowanego sytuacją, że mając roszczenie do stowarzyszenia, na bazie którego założono spółkę akcyjną ( a dokładniej stowarzyszenie stało się 100 % akcjonariuszem w nowo powstałej spółce ), nie może się zaspokoić bo stowarzyszenie nie posiada żadnego majątku ( i nie ma odpowiedzialności członków zarządu ), a właśnie dopuszczono nowy podmiot SA do ligi zawodowej.

Coś tu rzeczywiście jest nie tak. Chyba pora pomyśleć o tym – przynajmniej w czołowych dyscyplinach gier zespołowych – by poza już istniejącymi przesłankami, które należy spełnić w procesie ubiegania się o licencję ( również w zakresie braku zobowiązań i minimalnej kwoty budżetu ) dopuścić możliwość ustalania kryteriów bezpośrednio względem właścicieli klubów ( tych majątkowych, bądź liczebności posiadania pakietu akcji ). I nie będzie tu żadnej kolizji z normami prawa powszechnie obowiązującego. To prawo powszechne nie reguluje i nie musi regulować tych kwestii. Nie przeszkadza to jednak, by w organizacjach sportowych, przynależność do których jest dobrowolna, takie dodatkowe regulacje wprowadzić. W mojej ocenie byłby to kolejny dobry krok w kierunku profesjonalizacji sportu ( tym razem od strony właścicielskiej ).

Ostatnie wpisy autora

Zobacz więcej »

Newsletter

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

About

ikonka logo

Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.

Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN

Kontakt z nami

Serwis Obsługuje:

logo dauerman

Kontakt:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.

Al. Śląska 1

54-118 Wrocław

Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)

tel. +48 693 672 258

e-mail: bok@prawosportowe.pl

Na skróty

Zapytaj prawnika » Regulamin serwisu Polityka prywatności