Newsletter

Zapisz się do newslettera

Uzupełnij swojego maila i bądź na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

ikonka fb ikonka tw

Organizacje sportowe

Jubileusz Polskiego Towarzystwa Prawa Sportowego

28.06.2019

W obecnym roku w polskim sporcie obchodzimy kilka jubileuszy. Pierwszy, najbardziej oczywisty to rzecz jasna stulecie istnienia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Mając na uwadze tematykę podejmowaną na naszym portalu nie sposób nie wspomnieć również o Polskim Towarzystwie Prawa Sportowego, które na rozpoczynającej się dziś konferencji naukowej również świętować będzie „okrągłą” rocznicę swojego istnienia.

Precyzując wcześniejszą wypowiedź, Polskie Towarzystwo Prawa Sportowego obchodzi w tym roku trzy jubileusze: trzydzieści lat swojego istnienia i działalności, dwudziestą konferencję naukowa z serii wydarzeń poświęconych prawnym problemom a także publikację dwudziestej książki w serii wydawniczej Polskiego Towarzystwa Prawa Sportowego „Sport i Prawo”.

Warto podkreślić wkład Towarzystwa w rozwój prawa sportowego, w szczególności wskazywania problematycznych obszarów w tej dziedzinie. Przykładem niech będzie pierwsza pozycja z serii „Sport i Prawo” opublikowana na początku lat 90., która dotyczyła problemów transferów w piłce nożnej w Polsce i RFN. Tematyka jak najbardziej aktualna w tamtym czasie, co potwierdza sprawa Bosmana prowadzona kilka lat później. W ciągu tych 30 lat poruszano zarówno zagadnienia obejmujące zachodzące zmiany w krajowym prawie sportowym (m.in. ustawy o sporcie), jak i analizie poddawano przepisy związane z jednym konkretnym sportem. Poza oczywistym wyborem, jakim jest piłka nożna, wydana została pozycja poruszająca prawne aspekty organizacji sportu żużlowego. Wartość merytoryczna publikowanych treści nie podlega dyskusji, na co wskazuje m.in. fakt licznych odniesień do wyżej wskazanych pozycji w innych pracach naukowych, podręcznikach oraz monografiach.

Rozpoczynająca się dzisiaj dwudniowa, jubileuszowa konferencja będzie niewątpliwie okazją do podsumowania procesu kształtowania się polskiego prawa sportowego i dyskusji aktualnych problemach oraz o funkcjonowaniu podobnych organizacji w dziedzinie prawa sportowego w innych państwach. Pełny program wydarzenia znajduje się na oficjalnej stronie Towarzystwa. Konferencja odbędzie się w siedzibie Rektoratu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Portal prawosportowe.pl podczas konferencji reprezentować będzie mecenas Tomasz Dauerman.

(fot. Łukasz Woźny)

Ostatnie wpisy autora

Zobacz więcej »

Newsletter

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

About

ikonka logo

Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.

Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN

Kontakt z nami

Serwis Obsługuje:

logo dauerman

Kontakt:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.

Al. Śląska 1

54-118 Wrocław

Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)

tel. +48 693 672 258

e-mail: bok@prawosportowe.pl

Na skróty

Zapytaj prawnika » Regulamin serwisu Polityka prywatności