Adult Search
ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

Zmiany w regulaminach rozgrywek piłkarskich

Piłkarze Ekstraklasy, I i II ligi już od drugiej połowy lipca rywalizują o ligowe punkty. W poprzedni weekend dołączyli do gry trzecioligowcy, a teraz w większości wojewódzkich związków piłki nożnej startują czwartoligowcy. Pod kątem rozpoczętego niedawno sezonu przypomnieliśmy zasady przyjmowania kibiców gości na meczach piłki nożnej i zasady eksponowania treści na meczach piłki nożnej w ramach rozgrywek szczebla centralnego, a dziś będzie o zmianach w regulaminach rozgrywek piłkarskich. Zapraszam do lektury!

Na lipcowym posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, Uchwałą nr VI/115 z dnia 14 lipca 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zmiany Uchwały nr III/48 z dnia 21 marca 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej dot. Przyjęcia Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Puchar Polski na sezon 2018/2019 wprowadzono zmiany w tym Regulaminie.

Art. 15.2 otrzymał nowe, następujące brzmienie:

Drużyny uczestniczące w zawodach o Puchar Polski na szczeblu centralnym, uprawnione są do wymiany 4 zawodników, przy czym czwarta w kolejności wymiana może być przeprowadzona wyłącznie w dogrywce”.

Nowelizacja ta wprowadza nowy system zmian zawodników znany już z rosyjskiego Mundialu. Trener drużyny uczestniczącej w tych rozgrywkach będzie mógł w danym meczu przeprowadzić cztery, a nie jak dotychczas trzy zmiany, ale czwarta zmiana będzie mogła być przeprowadzona tylko w dogrywce, jeśli mecz lub mecz rewanżowy nie przyniesie rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie gry i zarządzona zostanie dogrywka. Oczywiście jeśli trener przeprowadzi w regulaminowym czasie gry np. dwie zmian, to w dogrywce będzie mieć kolejne dwie, trzecią, która przysługuje normalnie w meczu i czwartą, tą „ekstra” przysługującą wg nowych przepisów wyłącznie w dogrywce.

Zmieniono również postanowienie dotyczące dostarczania właściwym podmiotom informacji organizacyjnych związanych z meczem oraz wypełniania pozostałych obowiązków wynikających z oficjalnych druków meczowych (Informacja Klubu Gościa, Spotkanie Organizacyjne w Dniu Meczu, Lista Obecności, Informacja Organizatora Zawodów). Zgodnie ze znowelizowanym przepisem, oficjalne druki meczowe znajdują się w Załączniku nr 6 do niniejszego Regulaminu i stanowią jego integralną część. Departament Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN może wskazać kolejki, w których obowiązek wypełnienia druku Informacja Klubu Gościa zastępuje się obowiązkiem wprowadzenia danych do systemu Wymiany Informacji Meczowej.”. Takie same przepisy, zmieniono Uchwałą nr VI/113 z dnia 14 lipca 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zmiany Uchwały nr IV/68 z dnia 19 kwietnia 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożne dot. przyjęcia Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo Nice I ligi na sezon 2018/2019 oraz Uchwałą nr VI/114 z dnia 14 lipca 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zmiany Uchwały nr IV/69 z dnia 19 kwietnia 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej dot. przyjęcia Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo II ligi na sezon 2018/2019 dla rozgrywek I i II ligi. Z racji braku miejsca na naszych łamach na cytowanie numeracji poszczególnych przepisów, zainteresowanych odsyłam bezpośrednio do uchwał na oficjalną stronę Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tam znajdą Państwo również Uchwałę nr VI/112 z dnia 14 lipca 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zatwierdzenia zmian w Regulaminie Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo Ekstraklasy na sezon 2017/2018 i następne, przyjętym Uchwałą nr VI/87 z dnia 16 czerwca 2017 roku Zarządu PZPN.

(zdjęcie ma charakter ilustracyjny)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

Odpowiedzialność klubu fitness za sprzęt oraz rzeczy pozostawione w szatni

Prowadzenie klubu fitness wobec braku stowarzyszeń, federacji czy innych organizacji na poziomie ogólnokrajowym zrzeszających poszczególne kluby i narzucających im wewnętrzne regulacje właściwe dla tej właśnie branży, może stanowić bardzo intratne zajęcie przy stosunkowo niskim „zagrożeniu” w zakresie spełniania określonych wymogów kadrowych, sanitarnych itp. Przepisy ogólne prawa polskiego i unijnego na różnym poziomie szczegółowości regulują jednak kwestie, z którymi na co dzień można się w klubach fitness zetknąć i na które ich właściciele powinni umieć reagować.

Czytaj dalej Odpowiedzialność klubu fitness za sprzęt oraz rzeczy pozostawione w szatni

Opublikowane w

Rozczarowujący początek hucznego projektu polskiej siatkówki

W miniony weekend zainaugurowano rozgrywki PlusLigi, a wczoraj rozegrano drugą kolejkę rundy zasadniczej. Jednak dla dwóch zespołów – Stoczni Szczecin oraz Trefla Gdańsk był to pierwszy mecz w sezonie. Wszystko za sprawą awarii prądu, która udaremniła widowisko wyczekiwane przez szczecinian oraz fanów siatkówki w całej Polsce. Huczny projekt budowany w Szczecinie rozpoczął się od wielkiego rozczarowania.

Czytaj dalej Rozczarowujący początek hucznego projektu polskiej siatkówki

O autorze

Maciej Żyłka

Maciej Żyłka

Prawnik, Dziennikarz, Szef contentu internetowego prawosportowe.pl Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez kilkanaście lat dziennikarz sportowy Radia Wrocław.

Wpisy autora

Opublikowane w

Udział drużyny piłkarskiej w międzynarodowych spotkaniach w okresie trwania rozgrywek

Ostatnio pisałem o nieodbytym lub przerwanym meczu w rozgrywkach piłkarskich, a dziś mowa będzie o udziale drużyny w międzynarodowych spotkaniach w okresie trwania rozgrywek mistrzowskich czy pucharowych. Zapraszam do lektury.

Czytaj dalej Udział drużyny piłkarskiej w międzynarodowych spotkaniach w okresie trwania rozgrywek

Opublikowane w

Nieodbyty lub przerwany mecz w rozgrywkach piłkarskich

Ostatnio na łamach bloga prawosportowe.pl sporo piszę o tematyce „rozgrywkowej” w piłce nożnej na łamach portalu prwosportowe.pl. W poprzednim odcinku było o wycofaniu się drużyny z rozgrywek, a dziś o meczu, który – mówiąc kolokwialnie – nie został przeprowadzony bez przeszkód i ustaleniu odpowiedzialności. Tutaj posiłkować się trzeba przepisami regulaminów rozgrywek i Uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną.

Czytaj dalej Nieodbyty lub przerwany mecz w rozgrywkach piłkarskich

Opublikowane w

Wycofanie się drużyny z rozgrywek piłkarskich

Kontynuujemy tematykę „rozgrywkową” w piłce nożnej na łamach portalu prwosportowe.pl. Ostatnio pisałem o wyborze strojów drużyn w zawodach piłki nożnej, a dziś o wycofaniu się drużyny z rozgrywek. Tu również pomocne będą przepisy regulaminów rozgrywek i Uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną.

Czytaj dalej Wycofanie się drużyny z rozgrywek piłkarskich

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.
TS Escorts