Adult Search
ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

Zmiany w regulaminach rozgrywek piłkarskich

Piłkarze Ekstraklasy, I i II ligi już od drugiej połowy lipca rywalizują o ligowe punkty. W poprzedni weekend dołączyli do gry trzecioligowcy, a teraz w większości wojewódzkich związków piłki nożnej startują czwartoligowcy. Pod kątem rozpoczętego niedawno sezonu przypomnieliśmy zasady przyjmowania kibiców gości na meczach piłki nożnej i zasady eksponowania treści na meczach piłki nożnej w ramach rozgrywek szczebla centralnego, a dziś będzie o zmianach w regulaminach rozgrywek piłkarskich. Zapraszam do lektury!

Na lipcowym posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, Uchwałą nr VI/115 z dnia 14 lipca 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zmiany Uchwały nr III/48 z dnia 21 marca 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej dot. Przyjęcia Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Puchar Polski na sezon 2018/2019 wprowadzono zmiany w tym Regulaminie.

Art. 15.2 otrzymał nowe, następujące brzmienie:

Drużyny uczestniczące w zawodach o Puchar Polski na szczeblu centralnym, uprawnione są do wymiany 4 zawodników, przy czym czwarta w kolejności wymiana może być przeprowadzona wyłącznie w dogrywce”.

Nowelizacja ta wprowadza nowy system zmian zawodników znany już z rosyjskiego Mundialu. Trener drużyny uczestniczącej w tych rozgrywkach będzie mógł w danym meczu przeprowadzić cztery, a nie jak dotychczas trzy zmiany, ale czwarta zmiana będzie mogła być przeprowadzona tylko w dogrywce, jeśli mecz lub mecz rewanżowy nie przyniesie rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie gry i zarządzona zostanie dogrywka. Oczywiście jeśli trener przeprowadzi w regulaminowym czasie gry np. dwie zmian, to w dogrywce będzie mieć kolejne dwie, trzecią, która przysługuje normalnie w meczu i czwartą, tą „ekstra” przysługującą wg nowych przepisów wyłącznie w dogrywce.

Zmieniono również postanowienie dotyczące dostarczania właściwym podmiotom informacji organizacyjnych związanych z meczem oraz wypełniania pozostałych obowiązków wynikających z oficjalnych druków meczowych (Informacja Klubu Gościa, Spotkanie Organizacyjne w Dniu Meczu, Lista Obecności, Informacja Organizatora Zawodów). Zgodnie ze znowelizowanym przepisem, oficjalne druki meczowe znajdują się w Załączniku nr 6 do niniejszego Regulaminu i stanowią jego integralną część. Departament Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN może wskazać kolejki, w których obowiązek wypełnienia druku Informacja Klubu Gościa zastępuje się obowiązkiem wprowadzenia danych do systemu Wymiany Informacji Meczowej.”. Takie same przepisy, zmieniono Uchwałą nr VI/113 z dnia 14 lipca 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zmiany Uchwały nr IV/68 z dnia 19 kwietnia 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożne dot. przyjęcia Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo Nice I ligi na sezon 2018/2019 oraz Uchwałą nr VI/114 z dnia 14 lipca 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zmiany Uchwały nr IV/69 z dnia 19 kwietnia 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej dot. przyjęcia Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo II ligi na sezon 2018/2019 dla rozgrywek I i II ligi. Z racji braku miejsca na naszych łamach na cytowanie numeracji poszczególnych przepisów, zainteresowanych odsyłam bezpośrednio do uchwał na oficjalną stronę Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tam znajdą Państwo również Uchwałę nr VI/112 z dnia 14 lipca 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zatwierdzenia zmian w Regulaminie Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo Ekstraklasy na sezon 2017/2018 i następne, przyjętym Uchwałą nr VI/87 z dnia 16 czerwca 2017 roku Zarządu PZPN.

(zdjęcie ma charakter ilustracyjny)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

Nowe zasady w Ekstraklasie już od sezonu 2019/2020

Wczorajsze doniesienia o planowanych przez PZPN zmianach stały się tematem numer 1 w polskiej piłce nożnej. Reformy mogą w istotnym stopniu wpłynąć na politykę transferową klubów oraz strategię budowania kadry. Oczywiście o ile się potwierdzą, a potwierdzić się mają, gdyż wszystkie źródła podają zgodnie, iż włodarze w najbliższych dniach podejmą stosowne uchwały.

Czytaj dalej Nowe zasady w Ekstraklasie już od sezonu 2019/2020

Opublikowane w

Impreza masowa w świetle obowiązujących przepisów

Poprzednio pisałem o zachowaniu trenerów podczas zawodów piłkarskich i absencji trenerów na zawodach skutkującej udziałem drużyny w meczu z trenerem bez licencji (jeśli zastępuje go osoba bez licencji) lub bez trenera z licencją. Dziś pozostajemy przy piłce nożnej, ale otwieramy inny temat – bezpieczeństwa imprez masowych.

Czytaj dalej Impreza masowa w świetle obowiązujących przepisów

O autorze

Maciej Żyłka

Maciej Żyłka

Prawnik, Dziennikarz, Szef contentu internetowego prawosportowe.pl Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez kilkanaście lat dziennikarz sportowy Radia Wrocław.

Wpisy autora

Opublikowane w

Obowiązki organizatora imprezy masowej

Kontynuujemy temat organizacji sportowej imprezy masowej. Poprzednio mowa była o tym, które imprezy są imprezy masowymi, były ustawowe definicje, a dziś czas na obowiązki organizatora.

Czytaj dalej Obowiązki organizatora imprezy masowej

Opublikowane w

Impreza masowa w świetle obowiązujących przepisów

Poprzednio pisałem o zachowaniu trenerów podczas zawodów piłkarskich i absencji trenerów na zawodach skutkującej udziałem drużyny w meczu z trenerem bez licencji (jeśli zastępuje go osoba bez licencji) lub bez trenera z licencją. Dziś pozostajemy przy piłce nożnej, ale otwieramy inny temat – bezpieczeństwa imprez masowych.

Czytaj dalej Impreza masowa w świetle obowiązujących przepisów

Opublikowane w

Zachowanie trenerów podczas zawodów piłkarskich

Ten artykuł odnosi się przede wszystkim do niższych klas rozgrywkowych, bo choć bardziej spektakularne, choćby z powodu transmisji telewizyjnych są niesportowe zachowania szkoleniowców na wyższych szczeblach rozgrywkowych, to gorzej z tym zagadnieniem bywa w niższych klasach. Im niżej tym więcej takich przypadków.

Czytaj dalej Zachowanie trenerów podczas zawodów piłkarskich

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.
TS Escorts