Adult Search
ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

Zmiany w regulaminach rozgrywek piłkarskich

Piłkarze Ekstraklasy, I i II ligi już od drugiej połowy lipca rywalizują o ligowe punkty. W poprzedni weekend dołączyli do gry trzecioligowcy, a teraz w większości wojewódzkich związków piłki nożnej startują czwartoligowcy. Pod kątem rozpoczętego niedawno sezonu przypomnieliśmy zasady przyjmowania kibiców gości na meczach piłki nożnej i zasady eksponowania treści na meczach piłki nożnej w ramach rozgrywek szczebla centralnego, a dziś będzie o zmianach w regulaminach rozgrywek piłkarskich. Zapraszam do lektury!

Na lipcowym posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, Uchwałą nr VI/115 z dnia 14 lipca 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zmiany Uchwały nr III/48 z dnia 21 marca 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej dot. Przyjęcia Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Puchar Polski na sezon 2018/2019 wprowadzono zmiany w tym Regulaminie.

Art. 15.2 otrzymał nowe, następujące brzmienie:

Drużyny uczestniczące w zawodach o Puchar Polski na szczeblu centralnym, uprawnione są do wymiany 4 zawodników, przy czym czwarta w kolejności wymiana może być przeprowadzona wyłącznie w dogrywce”.

Nowelizacja ta wprowadza nowy system zmian zawodników znany już z rosyjskiego Mundialu. Trener drużyny uczestniczącej w tych rozgrywkach będzie mógł w danym meczu przeprowadzić cztery, a nie jak dotychczas trzy zmiany, ale czwarta zmiana będzie mogła być przeprowadzona tylko w dogrywce, jeśli mecz lub mecz rewanżowy nie przyniesie rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie gry i zarządzona zostanie dogrywka. Oczywiście jeśli trener przeprowadzi w regulaminowym czasie gry np. dwie zmian, to w dogrywce będzie mieć kolejne dwie, trzecią, która przysługuje normalnie w meczu i czwartą, tą „ekstra” przysługującą wg nowych przepisów wyłącznie w dogrywce.

Zmieniono również postanowienie dotyczące dostarczania właściwym podmiotom informacji organizacyjnych związanych z meczem oraz wypełniania pozostałych obowiązków wynikających z oficjalnych druków meczowych (Informacja Klubu Gościa, Spotkanie Organizacyjne w Dniu Meczu, Lista Obecności, Informacja Organizatora Zawodów). Zgodnie ze znowelizowanym przepisem, oficjalne druki meczowe znajdują się w Załączniku nr 6 do niniejszego Regulaminu i stanowią jego integralną część. Departament Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN może wskazać kolejki, w których obowiązek wypełnienia druku Informacja Klubu Gościa zastępuje się obowiązkiem wprowadzenia danych do systemu Wymiany Informacji Meczowej.”. Takie same przepisy, zmieniono Uchwałą nr VI/113 z dnia 14 lipca 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zmiany Uchwały nr IV/68 z dnia 19 kwietnia 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożne dot. przyjęcia Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo Nice I ligi na sezon 2018/2019 oraz Uchwałą nr VI/114 z dnia 14 lipca 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zmiany Uchwały nr IV/69 z dnia 19 kwietnia 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej dot. przyjęcia Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo II ligi na sezon 2018/2019 dla rozgrywek I i II ligi. Z racji braku miejsca na naszych łamach na cytowanie numeracji poszczególnych przepisów, zainteresowanych odsyłam bezpośrednio do uchwał na oficjalną stronę Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tam znajdą Państwo również Uchwałę nr VI/112 z dnia 14 lipca 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zatwierdzenia zmian w Regulaminie Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo Ekstraklasy na sezon 2017/2018 i następne, przyjętym Uchwałą nr VI/87 z dnia 16 czerwca 2017 roku Zarządu PZPN.

(zdjęcie ma charakter ilustracyjny)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

Zmiany w polskim karate i kwestia reprezentowania Polski na Igrzyskach Olimpijskich 2020

Polskie karate w 2018 roku przechodzi prawdziwą rewolucję organizacyjną. Za sprawą decyzji Komitetu Wykonawczego Światowej Federacji Karate (WKF) z 13 kwietnia bieżącego roku, Polski Związek Karate, który reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej od 38 lat, stracił status członka największej światowej organizacji tej dyscypliny i przestał być przez nią uznawany. Jednocześnie WKF przyjął w swoje struktury powstałą w grudniu 2017 roku Polską Unię Karate i to ta organizacja jest obecnie uprawniona do wystawiania polskich karateków w zawodach pod egidą Światowej Federacji Karate.

Czytaj dalej Zmiany w polskim karate i kwestia reprezentowania Polski na Igrzyskach Olimpijskich 2020

Opublikowane w

Kontrowersyjny zapis w Terminarzu Rozgrywek Młodzieżowych w piłce siatkowej

Polski Związek Piłki Siatkowej opublikował Terminarz Rozgrywek Młodzieżowych na sezon 2018/2019. Został w nim zawarty ciekawy zapis dotyczący udziału młodszych zawodników w rozgrywkach wyższych kategorii wiekowych, który natychmiastowo stał się przedmiotem ożywionej dyskusji w świecie siatkówki.

Czytaj dalej Kontrowersyjny zapis w Terminarzu Rozgrywek Młodzieżowych w piłce siatkowej

O autorze

Maciej Żyłka

Maciej Żyłka

Prawnik, Dziennikarz, Szef contentu internetowego prawosportowe.pl Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez kilkanaście lat dziennikarz sportowy Radia Wrocław.

Wpisy autora

Opublikowane w

Zmiany w rozgrywkach organizowanych przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej S.A.

Ostatnio pisałem o zmianach w regulaminach rozgrywek piłkarskich w Polsce, a dziś będzie o zmianach w rozgrywkach Plus Ligi i Ligi Siatkówki Kobiet. Zmiany, które stosuje Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej są wprowadzane na zasadzie odstępstw od przepisów gry i będą obowiązywać w meczach rozgrywek PLPS-u czyli Plus Ligi i LSK w sezonie 2018/2019.

Czytaj dalej Zmiany w rozgrywkach organizowanych przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej S.A.

Opublikowane w

AKTY PRAWNE

Tu znajdziesz regulacje prawne dotyczące sportu: ustawy, rozporządzenia i inne przepisy prawa powszechnie obowiązującego.
Czytaj dalej AKTY PRAWNE

Opublikowane w

AKTY PRAWNE E-SPORT

JUŻ WKRÓTCE !

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.
TS Escorts