Adult Search
ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

UEFA jeszcze raz potwierdza, jak bardzo poważnie traktuje walkę z ustawianiem meczów

Inspektorzy Dyscyplinarni UEFA pracujący nad sprawą albańskiego KF Skënderbeu poinformowali policję i opinię publiczną o otrzymaniu anonimowych pogróżek, prawdopodobnie mających na celu zastraszenie ich i powstrzymanie ich przed wykonaniem pracy.

UEFA prowadzi dochodzenie w sprawie zaangażowania albańskiego klubu w ustawianie meczów. Dochodzenie w dużej mierze opiera się na danych zebranych w ramach UEFA Betting Fraud Detection System (BFDS).

KF Skënderbeu zostało wykluczone z rywalizacji o europejskie rozgrywki w sezonie 2016/17 właśnie
z powodu zaangażowania w tzw. match-fixing. Zakaz ten został niedawno utrzymany w mocy przez Sąd Arbitrażowy ds. Sportu (CAS).

Według informacji uzyskanych przez UEFA BFDS wynika, że przedstawiciele KF Skënderbeu mogli jeszcze bardziej ingerować w losy spotkań piłki nożnej niż to było dotychczas prezentowane. W związku z tym UEFA będzie poszukiwać dłuższego zakazu dla tego klubu.

Pracownicy UEFA zostali zapewnieni, że mogą liczyć na pełne wsparcie organizacji, która nie zamierza ustać w swoich  pozostaje w pełni zaangażowana w walkę z ustawianiem meczów, a wszyscy pracownicy UEFA pracujący w tych kluczowych sprawach mogą liczyć na pełne wsparcie organizacji.

Ta wiadomość została powtórzona dziś przez prezydenta UEFA Aleksandra Čeferina, który stwierdził:

“Nigdy nie pozwolimy, aby personel UEFA pracujący w tych sprawach lub w jakichkolwiek innych sprawach podlegał groźbą lub zastraszaniu ze strony osób trzecich, ma pełne poparcie organizacji, w tym moje 100% osobiste wsparcie.”

Ta sytuacja pokazuje, że UEFA bardzo poważnie podchodzi do walki z ustawianiem meczów piłki nożnej.

Celem zwalczania tzw. match-fixing UEFA udostępniła broszurę informacyjną skierowaną do wszystkich zainteresowanych, z którą można się zapoznać TUTAJ. Jeśli dana osoba uznana zostanie za winnego zaangażowania w proces ustawiania meczów może zostać ukarana zarówno przez władze piłkarskie, jak i podlegać odpowiedzialności karnej. Najwyższą z kar, pod względem sportowym, jest oczywiście zakaz jakiegokolwiek angażowania się w piłkę nożną. Z punktu widzenia wymiaru sprawiedliwości kara może być jeszcze dotkliwsza i oznaczać długoletnie więzienie. Jak wskazuje UEFA, takie zachowanie zawsze kończy się wstydem zarówno dla winnego ww. czynów, jak i jego rodziny.

Broszura, o której wspomniałem powyżej przedstawia także prawidłowe zachowania wobec osób, które proponują nam udział w tym niepochlebnym procederze. Wskazuje również na przepisy dyscyplinarne, na które warto zwrócić uwagę. Tożsame uregulowania do tych europejskich posiada również Polski Związek Piłki Nożnej, wobec czego warto jest się z nimi zapoznać, aby w przyszłości uniknąć niechcianych konsekwencji.

UEFA ostrzega – ludzie stojący za ustawianiem meczów to niebezpieczne osoby (co potwierdza wstęp do niniejszego artykułu). Oni nigdy nie zapominają, jeżeli ktoś już raz zgodzi się na udział w manipulowaniu meczami. Europejska federacja przestrzega także, aby uważać na to, o czym piszemy w sieci, gdyż nigdy tak naprawdę nie wiemy, kto ma dostęp do tych informacji.

Biorąc pod uwagę wszystkie konsekwencje i dzisiejszy dostęp do informacji, ryzyko, jakie za sobą niesie ustawianie meczów piłkarskich zupełnie się nie opłaca. Widzimy też, że UEFA nie zamierza odpuszczać, nawet wtedy, gdy jej pracownikom grozi się śmiercią. Miejmy to na uwadze i edukujmy naszych działaczy, zawodników, trenerów i wszystkich pozostałych zaangażowanych w tworzenie tej jednej z najpiękniejszych dyscyplin sportowych na świecie, tak, aby nasze myśli zajmowały wyłącznie czysto sportowe emocje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

Rewolucja FIFA na rynku transferowym?

Prezydent FIFA Gianni Infantino zamierza przeforsować znaczące zmiany w wielomiliardowym biznesie transferowym piłki nożnej, które mają ograniczyć rosnące w zatrważającym tempie ceny zawodników i zmniejszyć rolę agentów na piłkarskim rynku. Propozycje, wyszczególnione w wewnętrznym raporcie FIFA stworzonym na żądanie Infantino, stanowiłyby największą reformę systemu transferowego od jego powstania.

Czytaj dalej Rewolucja FIFA na rynku transferowym?

Opublikowane w

Europejska piłka w grze

Wtorkowymi i środowymi meczami rozpoczęły się rozgrywki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów, a dziś startują zmagania w grupach w Lidze Europy. Podobnie jak przed rokiem, nie ma na tym etapie żadnej polskiej drużyny, a polskim kibicom pozostaje się emocjonować występami reprezentantów Polski występujących na co dzień w klubach – uczestnikach Ligi Mistrzów i Ligi Europy albo kibicować ulubionym zespołom zagranicznym.

Czytaj dalej Europejska piłka w grze

O autorze

prawosportowe

Prawo Sportowe

Redakcja prawosportowe.pl

Wpisy autora

Opublikowane w

WALKA Z DOPINGIEM

Regulacje antydopingowe, Polska Agencja Antydopingowa, Światowa Agencja Antydopingowa.

Czytaj dalej WALKA Z DOPINGIEM

Opublikowane w

Ekspert Kancelarii Dauerman na falach eteru

Ekspert Kancelarii Prawa Sportowego i Gospodarczego “Dauerman” – Maciej Broda będzie we wtorek 12 czerwca, po godzinie 10.30 gościem Polskiego Radia 24.  Tematem programu będą świadczenia finansowe dla klubów w związku z udziałem zawodników na Mundialu. Audycję poprowadzi Jakub Kukla. Zapraszamy do słuchania tutaj.

Opublikowane w

Dyskwalifikacja czasowa, a zmiana klubu przez piłkarza

Ostatnio pisałem o karze dla klubu, którego drużyna prowadzona była w zawodach przez trenera bez ważnej licencji, wcześniej było o wykluczeniu grającego trenera, a dziś pora na wykluczenie zawodnika z meczu (ukaraniem czerwoną kartką), a konkretnie przewinienie uregulowane w art. 61 §2 Regulaminu Dyscyplinarnego Polskiego Związku Piłki Nożnej i konsekwencje jakie dyskwalifikacja czasowa niesie za sobą w przypadku zmiany klubu, a idąc jeszcze dalej zmiany krajowej federacji czyli zmiany klubu na zagraniczny.

Czytaj dalej Dyskwalifikacja czasowa, a zmiana klubu przez piłkarza

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.
TS Escorts