Adult Search
ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

Toast cydrem

Na wstępie w Nowym Roku chciałbym wszystkim państwu życzyć zdrowia, radości, tężyzny, realizacji planów i spełnienia marzeń. A toast wznoszę … cydrem. Już tłumaczę dlaczego.

Mało kto się zapewne orientuje, że obecnie w Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad zmianą ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Do 22 grudnia był czas, by zainteresowani zgłaszali swoje uwagi. Dla świata sportu ważny jest artykuł 13 tejże ustawy, na podstawie którego producenci piwa mają – pod istotnymi ograniczeniami – prawo reklamowania się, w tym podczas prowadzonej przez organizatora imprezy sportu wyczynowego lub profesjonalnego – co ma często miejsce.

Niestety – uprawnienie takie nigdy nie zostało przyznane producentom cydru, mimo iż swego czasu  dużo się o tym mówiło podczas nałożonego przez Rosję na polskich sadowników embarga. Żadnej zmiany w tym zakresie nie przewiduje również projekt procedowanej nowelizacji ustawy.

Ponieważ w ostatnim czasie, po zmianie przepisów hazardowych, można bardzo wyraźnie zaobserwować wzrost reklamowania się i sponsoringu działalności sportowej przez  firmy bukmacherskie, uznałem, że umożliwienie reklamy cydru tożsamej, co piwa – również przyczyni się do dalszego wzrostu finansowania sportu. I to zarówno bezpośrednio poprzez reklamę prowadzonej przez organizatora imprezy sportowej, jak i poprzez obowiązkową opłatę wnoszoną na Fundusz Zajęć Sportowych. Dlatego też jako lobbista środowisk sportowych zgłosiłem zainteresowanie pracami nad projektem ustawy. Skoro jest szansa pozyskać więcej pieniędzy dla sportu z reklamy napoju zbliżonego zawartością alkoholu do piwa, pomóc polskim sadownikom i de facto znieść istniejącą fikcję (cydr i tak w rożny „barwny” sposób się reklamuje) – to czemu po prostu tego nie zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

FIFA i UEFA coraz mocniej wspierają kobiecy futbol

W 2015 roku Kobiece Mistrzostwa Świata, które odbyły się w Kanadzie śledziło na stadionach lub przed telewizorami ponad 750 milionów ludzi. Kobiece EURO 2017 rozgrywane w Holandii przyciągnęło przed wszelakiego rodzaju odbiorniki i na trybuny ponad 178 milionów fanów. Na przestrzeni lat 2012-2017 liczba młodzieżowych lig dziewczęcych wzrosła ze 164 do 266. W tym samym okresie liczba europejskich reprezentacji wszystkich szczebli wiekowych urosła do 233. Pod koniec 2017 roku zarejestrowanych piłkarek poniżej 18 roku życia było 960 959.

Czytaj dalej FIFA i UEFA coraz mocniej wspierają kobiecy futbol

Opublikowane w

Udział drużyny piłkarskiej w międzynarodowych spotkaniach w okresie trwania rozgrywek

Ostatnio pisałem o nieodbytym lub przerwanym meczu w rozgrywkach piłkarskich, a dziś mowa będzie o udziale drużyny w międzynarodowych spotkaniach w okresie trwania rozgrywek mistrzowskich czy pucharowych. Zapraszam do lektury.

Czytaj dalej Udział drużyny piłkarskiej w międzynarodowych spotkaniach w okresie trwania rozgrywek

O autorze

Tomasz Dauerman

Tomasz Dauerman

Radca prawny, wykładowca, autor ponad 250 publikacji z zakresu prawa sportowego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2000 roku właściciel Kancelarii Radcy Prawnego. Menedżer wielu znanych sportowców

Wpisy autora

Opublikowane w

Stop bandytom stadionowym

Jednym z organów pomocniczych Prezesa Rady Ministrów jest Rada Bezpieczeństwa Imprez Sportowych. Do jej zadań w szczególności należy:

Czytaj dalej Stop bandytom stadionowym

Opublikowane w

Lider już świętuje

Wprawdzie Lechia Gdańsk to obecny lider tabeli, ale wizerunkowo jest znacznie gorzej – jakoś tak jej piłkarze często kojarzą się z tzw. aferami alkoholowymi. Albo się awanturują w taksówce, albo na ulicy są zwykłymi wandalami. Szkoda, że przez słabość kilku ucierpi cały klub.

Czytaj dalej Lider już świętuje

Opublikowane w

Miejski Klub Sportowy

Z zainteresowaniem zapoznałem się z zestawieniem przedstawiającym dofinansowanie przez poszczególne miasta koszykarskich klubów grających w PLK. Średnio rzecz ujmując jest to około 1,5 mln złotych. Czy oby na pewno są to wystarczające środki, jakie miasta przekazują klubom ?

Czytaj dalej Miejski Klub Sportowy

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.
TS Escorts