Adult Search
ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

Na czym polega fenomen nowej gry Epic Games – Fortnite?

Mimo faktu, że gra istnieje bardzo krótko aktualnie dałoby się napisać na jej temat pokaźną książkę. Tytuł ten pobił wszelkie rekordy, nie tylko w oglądalności i ilości graczy, ale głównie ustanawiając bardzo wysoką finansową poprzeczkę dla innych gier, które chcą zainteresować swoim tytułem profesjonalnych graczy i przetrzeć swoje szlaki do e-sportu.

Fortnite to zupełnie nowy typ gry, który zrodził się poprzez modyfikowanie przez graczy istniejących sposobów rozgrywki znanych już i grywalnych tytułów.

Gra wydana przez Epic Games posiada dwa tryby rozgrywki. W trybie wieloosobowym (Fortnite Battle Royale) bierze udział kilkudziesięciu graczy (maks. 100), w którym walczą między sobą do momentu pozostania na mapie jednej osoby lub drużyny. Na mapie gracze mogą znaleźć bronie, pułapki, apteczki oraz inne rzeczy ułatwiające im zabicie przeciwnika lub utrudniające przeciwnikowi wyeliminowanie gracza. Rozgrywka ta jest oparta na modelu free-to-play – to znaczy, że każdy kto chce może pobrać grę ze strony głównej Epic Games i dołączyć do rozgrywki. Tryb ten został wydany we wrześniu 2017 roku i jest rozwijany niezależnie od trybu kooperacyjnego.

Rozgrywka w trybie kooperacji opiera się na badaniach, gromadzeniu zasobów, budowaniu ufortyfikowanych budynków i walce z falami postępujących potworów (zombie). Gracze mogą współpracować ze sobą w celu zbierania przedmiotów, potrzebnych do budowy fortu, który później służy do obrony przed atakującymi zombie. Teren i mapa w grze są generowane losowo, a gracze otrzymują różnego typu bronie palne, jak na przykład strzelba czy karabin snajperski, a także bronie białe, jak na przykład szabla czy katana. Tryb ten nie jest jednak najbardziej popularny mimo, że tak naprawdę był zamysłem początkowym twórców gry.

Fortnite to produkcja, która zdołała zgromadzić przy sobie ogromną rzeszę fanów. Epic Games, jak właśnie zapowiedziano oficjalnie, zamierza zatem zainwestować w e-sport. Twórcy gry nie mają jednak ochoty oszczędzać. Potwierdzili, że w sezonach 2018-2019 na pule nagród przeznaczą 100 milionów dolarów. Taka pula nagród będzie rekordowa w dotychczasowej historii e-sportu. Dla porównania – Wszystkie turnieje e-sportowe w 2017 roku były warte 112 milionów dolarów. Według Forbesa, dotąd rekord należał do gry „DoTA 2”, w której pula nagród wyniosła 24,6 miliona dolarów. Jedno jest jasne – Fortnite wyznacza nowe standardy jeżeli chodzi o branżę gier komputerowych.

Aktualnie w Fortnite: Battle Royal gra około 45 mln ludzi na świecie. Tyler “Ninja” Blevins – najbardziej popularny gracz w tą grę zarabia ok. 1 mln dolarów miesięcznie streamując swoje potyczki na popularnym portalu Twitch.tv.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

Afera korupcyjna w Belgii

Prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące ustawiania meczów oraz oszustw finansowych w belgijskiej piłce klubowej. 10 października policja dokonała przeszukania w klubach piłkarskich, w tym najbardziej znanych: Anderlecht Bruksela. Club Brugge, Standard Liege czy KAA Gent.

Czytaj dalej Afera korupcyjna w Belgii

Opublikowane w

Rywalizacja od najmłodszych lat

100 lat Niepodległej Polski to także lata sukcesów polskiej piłki nożnej, medali Mistrzostw Świata, Igrzysk Olimpijskich, choć były też lata słabszych występów na arenie międzynarodowej. Z poziomem rodzimych rozgrywek ligowych też bywa różnie, ale to nie temat na dzisiejszy artykuł. Żeby cokolwiek byłoby lepiej w tym zakresie, potrzebne jest wychowywanie „narybku” czyli szkolenie młodzieży.

Czytaj dalej Rywalizacja od najmłodszych lat

O autorze

Justyna Wrona

Justyna Wrona

Aplikant adwokacki

Wpisy autora

Opublikowane w

Poczuj klimat mundialu z FIFA 18 World Cup

Blisko 24 lata temu na rynek trafiła gra, którą pokochały miliony fanów na całym świecie. Dziś to jedna z najbardziej znanych serii gier w historii.

Czytaj dalej Poczuj klimat mundialu z FIFA 18 World Cup

Opublikowane w

Twórcy PUBG pozywają projektantów Fortnite o naruszenie praw autorskich

Twórcy popularnej strzelanki PlayerUnknown’s Battlegrounds z firmy PUBG Corp. pozwali Epic Games, które odpowiedzialne jest za powstanie darmowego Fortnite Battle Royale.

Czytaj dalej Twórcy PUBG pozywają projektantów Fortnite o naruszenie praw autorskich

Opublikowane w

Netflix, Spotify i Steam a Unia Europejska

Komisja Europejska wprowadziła nowe regulacje prawne dotyczące korzystania z usług związanych z mediami cyfrowymi. Od 1 kwietnia w życie weszły przepisy, które gwarantują użytkownikom internetowych platform multimedialnych swobodny dostęp do zawartości bibliotek Netflixa, Spotify, Steam czy Player.pl na terenie wszystkich krajów członkowskich UE.

Czytaj dalej Netflix, Spotify i Steam a Unia Europejska

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.
TS Escorts