Adult Search
ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

Katowice znów centrum największych wydarzeń e-sportowych

Katowicki Spodek oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe po raz kolejny stał się areną jednych z najbardziej prestiżowych turniejów – ESL One Katowice powered by Intel (24-25 lutego), a już za tydzień gościć będzie Intel Extreme Masters World Championship Katowice (2-4 marca). Zmagania te przyciągnęły najlepsze drużyny i zawodników Dota 2, CS:GO i StarCraft II. Podobnie jak w poprzednich latach wstęp na oba wydarzenia będzie całkowicie darmowy. Po raz pierwszy w ramach wydarzenia nie odbył się turniej w League of Legends.

Fani League of Legends z pewnością są zawiedzeni takim rozwojem spraw, z tego powodu podczas ESL One Katowice 2018 spotkamy na pewno dużo więcej sympatyków innego wielkiego tytułu z tego samego gatunku – Dota2. Gra ta wywodzi się bezpośrednio z produkcji, która zapoczątkowała gatunek gier MOBA. Turniej organizowany w Katowicach przez ESL i firmę Intel był pierwszym turniejem typu Major w Dotę 2 organizowanym w Polsce. Szesnaście najlepszych drużyn z całego świata walczyło o lwią część puli nagród. W tej znalazło się ok. 3,6 mln zł oraz 1 500 punktów rankingowych, mogących dać awans na kolejną imprezę z cyklu The International. Zawody trwały w sumie sześć dni, a faza pucharowa gościła na dużej scenie w Spodku w ten weekend tj. 24-25 lutego.

Tydzień później rozpocznie się Intel Extreme Masters 2018. Podczas Intel Extreme Masters World Championship Katowice wyłonieni zostaną mistrzowie świata w Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II. Zmagania będą trwały sześć dni, a same play-offy odbędą się 2-4 marca 2018 roku w Spodku. Szesnaście najlepszych drużyn CS:GO z całego globu rywalizować będzie o najwyższą w historii cyklu pulę nagród wynoszącą ok. 2 mln zł. Z kolei zawodnicy StarCraft II będą walczyć o 1,6 mln. zł. Zwycięzca turnieju w SC2 uzyska również bezpośredni awans na WCS Global Finals.

Oprócz ESL One i IEM, do Katowic wróciły największe targi utrzymane w tematyce e-sportowej – IEM Expo, które ponownie odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Jednak tym razem odwiedzający będą mogli obcować z najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w gamingu przez oba weekendy. Na IEM Expo składać się będzie ponad 8000 m2 przestrzeni wystawienniczej, na której znajdą się chociażby trzy e-sportowe sceny, Intel Experience Zone oraz strefa biznesowa. W Intel Experience Zone odwiedzający będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, zagrać w niedawno wydane gry, przetestować sprzęt i wypróbować technologię Virtual Reality. IEM Expo to także świetna szansa do nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

W tym roku wyjątkowo podczas drugiego weekendu wydarzenia będziemy mieli okazję oglądać również trzecią edycję Pucharu Polski Cybersport, kontynuacji wieloletnich rozgrywek spod szyldu Cybersport, który zakończy się finałem podczas targów IEM Expo, towarzyszących Intel Extreme Masters World Championship Katowice 2018. Do rywalizacji o zwycięstwo i nagrody z puli wynoszącej 50 tys. zł staną drużyny Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends. W Katowicach pojawią się po cztery zespoły z każdej gry, wyłonione na podstawie internetowych eliminacji. Zarówno w CS:GO, jak i w League of Legends, odbędą się dwie tury kwalifikacji. Każda z nich wyłoni 16 uczestników drabinki pojedynczej eliminacji. Cztery najlepsze drużyny z tego etapu zmierzą się w ćwierćfinałach z czterema zaproszonymi ekipami.

Turniej Intel Extreme Masters to najdłużej funkcjonujący globalny cykl rozgrywek e-sportowych. Ubiegłoroczne, odbywające się w ciągu dwóch weekendów finały, przyciągnęły do katowickiego “Spodka” ponad 170 tys. kibiców. Dalsze 46 mln osób śledziło rozgrywki w sieci. Najlepsi zawodnicy z całego świata rywalizowali w trzech grach na PC o pulę nagród wynoszącą 2,5 mln złotych. Polska w ten sposób na stałe zaznaczyła się na mapie świata jako znaczący gracz na arenie międzynarodowej w branży e-sportu. Wydarzenie w Katowicach przez długi czas było największym tego typu i każda osoba, która uważa się za zaznajomioną z branżą e-sportu, o nim słyszała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

Sytuacja Stoczni Szczecin w obliczu przepisów PZPS i PLS S.A.

W ostatnich tygodniach całe siatkarskie środowisko śledziło losy KPS Stoczni Szczecin S.A. Ostatecznie najgorszy scenariusz stał się faktem. W czwartek 13 grudnia 2018 r. Prezes Zarządu, Pan Jakub Markiewicz ogłosił wycofanie zespołu z rozgrywek. W dzisiejszym blogu skonfrontowane zostaną najważniejsze okoliczności sprawy, dotyczące klubu i zawodników z przepisami Polskiego Związku Piłki Siatkowej i organizatora rozgrywek PlusLigi – Polskiej Ligi Siatkówki S.A..

Czytaj dalej Sytuacja Stoczni Szczecin w obliczu przepisów PZPS i PLS S.A.

Opublikowane w

Minimalne wynagrodzenie dla zawodników NBA

Minimalne wynagrodzenie dla zawodników NBA jest określone w CBA i służy temu, by każdy zawodnik miał zapewnione określone standardy, właściwe dla najlepszej koszykarskiej ligi świata. Jak wszelkie „widełki” finansowe w NBA, również minimalne wynagrodzenie jest określane na podstawie BRI, a bezpośrednio – jako pewien ułamek salary cap.

Czytaj dalej Minimalne wynagrodzenie dla zawodników NBA

O autorze

Justyna Wrona

Justyna Wrona

Aplikant adwokacki

Wpisy autora

Opublikowane w

Poczuj klimat mundialu z FIFA 18 World Cup

Blisko 24 lata temu na rynek trafiła gra, którą pokochały miliony fanów na całym świecie. Dziś to jedna z najbardziej znanych serii gier w historii.

Czytaj dalej Poczuj klimat mundialu z FIFA 18 World Cup

Opublikowane w

Twórcy PUBG pozywają projektantów Fortnite o naruszenie praw autorskich

Twórcy popularnej strzelanki PlayerUnknown’s Battlegrounds z firmy PUBG Corp. pozwali Epic Games, które odpowiedzialne jest za powstanie darmowego Fortnite Battle Royale.

Czytaj dalej Twórcy PUBG pozywają projektantów Fortnite o naruszenie praw autorskich

Opublikowane w

Na czym polega fenomen nowej gry Epic Games – Fortnite?

Mimo faktu, że gra istnieje bardzo krótko aktualnie dałoby się napisać na jej temat pokaźną książkę. Tytuł ten pobił wszelkie rekordy, nie tylko w oglądalności i ilości graczy, ale głównie ustanawiając bardzo wysoką finansową poprzeczkę dla innych gier, które chcą zainteresować swoim tytułem profesjonalnych graczy i przetrzeć swoje szlaki do e-sportu.

Czytaj dalej Na czym polega fenomen nowej gry Epic Games – Fortnite?

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.
TS Escorts