Adult Search
ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

Kara dla grającego trenera

W ostatnim artykule pisałem o zwolnieniu młodzieżowych drużyn piłkarskich z opłat przez Polski Związek Piłki Nożnej, czyli opłat ponoszonych przez kluby na rzecz Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, a związanych z uczestnictwem w rozgrywkach w zakresie: opłaty za udział w rozgrywkach, rejestracji, potwierdzania oraz uprawniania zawodników. Dziś będzie mowa również o „małej piłce”, bowiem ostatnio usłyszałem o przypadku, w którym zawodnik, pełniący jednocześnie funkcję trenera został ukarany przez sędziego wykluczeniem z meczu (czerwoną kartką) i tu powstaje pytanie czy może w następnym meczu usiąść na ławce jako trener?

O usunięciu np. trenera z ławki rezerwowych pisałem już tutaj, a teraz przechodzę do odpowiedzi na zadane dziś pytanie.

Samoistna czerwona kartka, jaką ten zawodnik-trener otrzymał w meczu rozgrywek, w których jako grający trener, jest jednocześnie zawodnikiem i szkoleniowcem zespołu dotyczy jego zachowania jako zawodnika i zgodnie z postanowieniami art. 61 § 4 Regulaminu Dyscyplinarnego Polskiego Związku Piłki Nożnej ten zawodnik (którego sędzia wykluczył z gry w wyniku samoistnej czerwonej kartki) jest automatycznie zawieszony w prawach zawodnika i do czasu orzeczenia kary nie może brać udziału w rozgrywkach, w których został wykluczony. Nie może również – zgodnie z art. 61 §4 Regulaminu Dyscyplinarnego brać udziału również w innych rozgrywkach, jeśli dopuścił się przewinienia z art. 61 §2 Regulaminu, czyli takiego, które jest karane samoistna czerwoną kartką, a polega na:

1) naruszeniu nietykalności cielesnej, znieważeniu lub zniesławieniu,

2) innym, wysoce niesportowym zachowaniu przed, w czasie meczu lub bezpośrednio po nim.

Wówczas po przeprowadzeniu postępowania dyscyplinarnego wymierza się karę dyskwalifikacji, w wymiarze nie niższym niż 3 mecze albo karę dyskwalifikacji czasowej.

Powyższe oznacza, że nie może uczestniczyć w tych rozgrywkach (lub w każdych rozgrywkach, w przypadku przewinienia z art. 61 §2 – przyp. M.Ż.) jako zawodnik i jako zawodnik nie może również przebywać w strefie boiska czy jako zawodnik rezerwowy zasiadać na ławce rezerwowych. Trener prowadzący zespół również z zasady zasiada na ławce, a w tym przypadku zawodnik-trener w związku z zawieszeniem w prawach zawodnika nie może zająć miejsca na ławce.

Skoro jako zawodnik został zawieszony, to podczas zawieszenia nie może być w meczu trenerem, bowiem nie może zostać z racji zawieszenia w prawach zawodnika wpisany do załącznika protokołu meczowego. W takim przypadku, klub zapewnić drużynie innego trenera, który poprowadzi zespół w zawodach, w których grający trener nie może uczestniczyć z powodu zawieszenia go w prawach zawodnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

Afera korupcyjna w Belgii

Prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące ustawiania meczów oraz oszustw finansowych w belgijskiej piłce klubowej. 10 października policja dokonała przeszukania w klubach piłkarskich, w tym najbardziej znanych: Anderlecht Bruksela. Club Brugge, Standard Liege czy KAA Gent.

Czytaj dalej Afera korupcyjna w Belgii

Opublikowane w

Rywalizacja od najmłodszych lat

100 lat Niepodległej Polski to także lata sukcesów polskiej piłki nożnej, medali Mistrzostw Świata, Igrzysk Olimpijskich, choć były też lata słabszych występów na arenie międzynarodowej. Z poziomem rodzimych rozgrywek ligowych też bywa różnie, ale to nie temat na dzisiejszy artykuł. Żeby cokolwiek byłoby lepiej w tym zakresie, potrzebne jest wychowywanie „narybku” czyli szkolenie młodzieży.

Czytaj dalej Rywalizacja od najmłodszych lat

O autorze

Maciej Żyłka

Maciej Żyłka

Prawnik, Dziennikarz, Szef contentu internetowego prawosportowe.pl Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez kilkanaście lat dziennikarz sportowy Radia Wrocław.

Wpisy autora

Opublikowane w

Rywalizacja od najmłodszych lat

100 lat Niepodległej Polski to także lata sukcesów polskiej piłki nożnej, medali Mistrzostw Świata, Igrzysk Olimpijskich, choć były też lata słabszych występów na arenie międzynarodowej. Z poziomem rodzimych rozgrywek ligowych też bywa różnie, ale to nie temat na dzisiejszy artykuł. Żeby cokolwiek byłoby lepiej w tym zakresie, potrzebne jest wychowywanie „narybku” czyli szkolenie młodzieży.

Czytaj dalej Rywalizacja od najmłodszych lat

Opublikowane w

Środki finansowe na szkolenie piłkarskiej młodzieży

Kilkanaście dni temu pisałem o przeznaczaniu przez Polski Związek Piłki Nożnej środków z umów z zakładami bukmacherskimi na korzystanie przez nie z wyników ligowych na potrzeby klubów I, II, III i IV ligi. Dziś o kolejnych środkach, tym razem przeznaczonych na szkolenie młodzieży w klubach Ekstraklasy. Źródło tych środków jest jednak inne. Pochodzą one z UEFA i związane są ze startami w rozgrywkach, a ostatnio w zasadzie tylko w eliminacjach rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Czytaj dalej Środki finansowe na szkolenie piłkarskiej młodzieży

Opublikowane w

Odznaczenia za działalność piłkarską w Polsce

Kilka tygodni temu, Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej przyjął Regulamin nadawania medalu „Za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej”. Znowelizowana została Uchwała nr VI/174 z dnia 22 kwietnia 2009 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie przyjęcia Regulaminu nadawania medalu „Za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej”. Rozszerzono krąg podmiotów upoważnionych do zgłaszania do Komisji Odznaczeń PZPN na piśmie wniosków o nadanie tego medalu.

Czytaj dalej Odznaczenia za działalność piłkarską w Polsce

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.
TS Escorts