Adult Search
ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

Czarne chmury nad mistrzem UFC? Potencjalne kary dla Khabiba Nurmagomedova

Miniony weekend był nie lada gratką dla fanów sportów walki. Można było podziwiać szereg wspaniałych walk na KSW 45 w Londynie, a poza tym galę „Worlds Collide” z udziałem Tomasza Adamka oraz pojedynki najlepszych zawodników MMA na świecie zorganizowane przez UFC 229. Szczególnie interesujące okazały się wydarzenia tejże ostatniej.

Gala UFC 229 była promowana walką główną Khabiba Nurmagomedova i Conora McGregora. Pojedynkowi temu towarzyszyła niesamowita otoczka z wieloma, nie do końca sportowymi zachowaniami. Ich głównym bohaterem był Irlandczyk, który słynie z kontrowersyjnego sposobu wyrażania swojej osoby. Przed galą UFC 223 zaatakował autokar, w którym przebywał Dagestańczyk. W wyniku ataku wózkiem magazynowym, barierką drogową, krzesłami i koszami na śmieci ucierpiało kilku innych zawodników. McGregor poniósł konsekwencje swoich czynów, jednak przed kolejną walką zachowywał się w sposób typowy dla siebie – prowokował, obrażał i atakował. Jednak paradoksalnie, liczne sankcje grożą teraz Khabibowi.

Po całkowitej dominacji w oktagonie i poddaniu Conora, Nurmagomedov, legitymujący się rekordem 27-0, dał upust tłumionym w sobie emocjom, mimo że przez cały okres promowania walki doskonale sobie z nimi radził. Mistrz wyskoczył z oktagonu, chcąc wyrównać rachunki z narożnikiem McGregora, który wtórował swojemu zawodnikowi w prowokacjach i obelgach. W ten sposób wywiązała się bijatyka, która zakończyła to wspaniałe wydarzenie wielkim skandalem. Mistrz UFC na konferencji prasowej przeprosił wszystkich organizatorów i kibiców oraz wskazał, iż jego czyny były konsekwencją obelg ze strony oponenta dotyczących jego religii, kraju oraz ojca.

Niezależnie od wyrażonej skruchy wojownik będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami swojego czynu. Władze UFC, zgodnie z przyjętymi przez siebie standardami, oddały sprawę Komisji Sportowej Stanu Nevada. Jest ona powołaną w 1941 r. agencją Departamentu Biznesu i Przemysłu w Nevadzie. W jej skład wchodzi pięciu komisarzy wybieranych przez gubernatora na trzyletnią kadencję. NSAC jest kompetentna do orzekania oraz regulowania spraw związanych z boksem, kickboxingiem oraz MMA.

Również w tej sprawie Komisja podjęła już pierwsze kroki. Została wstrzymana wypłata Dagestańczyka w wysokości 2 milionów dolarów, zatrzymano nagrania wideo z feralnego zdarzenia oraz wszczęto dochodzenie. Khabibowi grozi dodatkowa kara finansowa (do 250 000 dolarów), która jednak może być jego najmniejszym problemem, bowiem w kuluarach mówi się o zawieszeniu zawodnika (nawet na okres 6 miesięcy). Pierwotnie sam prezydent UFC – Dana White zakomunikował, iż w przypadku długiego zawieszenia Nurmagomedov może nawet stracić pas mistrzowski, jednak chwilę przed ukończeniem tego wpisu informację tę zdementował i zapewnił, że pas pozostanie własnością reprezentanta Dagestanu. Pojawić się mogą także problemy wizowe, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, iż mistrz może już nigdy więcej nie otrzymać zgody na przekroczenie granic USA. Taka decyzja niewątpliwie złamałaby wspaniałą karierę Khabiba Nurmagomedova i była wielkim ciosem nie tylko dla niego, ale również dla fanów na całym świecie.

W chwili obecnej należy czekać na ostateczne decyzje Komisji Sportowej Stanu Nevada. Można przypuszczać, iż kary będą dotkliwe, jednak nie najcięższe z możliwych, gdyż całkowite pozbawienie możliwości toczenia bojów w UFC przez niekwestionowanego i niepokonanego mistrza wiązałoby się z ogromnymi stratami. Sytuacja ta powinna stać się również bodźcem dla włodarzy organizacji, by do takich zdarzeń nie dopuszczać, a wszelkie niewłaściwe zachowania dusić w zarodku i srogo karać. Jednak niekoniecznie może im na tym zależeć, gdyż sport sportem, a marketing marketingiem.

(zdjęcie ma charakter ilustracyjny)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

FIFA i UEFA coraz mocniej wspierają kobiecy futbol

W 2015 roku Kobiece Mistrzostwa Świata, które odbyły się w Kanadzie śledziło na stadionach lub przed telewizorami ponad 750 milionów ludzi. Kobiece EURO 2017 rozgrywane w Holandii przyciągnęło przed wszelakiego rodzaju odbiorniki i na trybuny ponad 178 milionów fanów. Na przestrzeni lat 2012-2017 liczba młodzieżowych lig dziewczęcych wzrosła ze 164 do 266. W tym samym okresie liczba europejskich reprezentacji wszystkich szczebli wiekowych urosła do 233. Pod koniec 2017 roku zarejestrowanych piłkarek poniżej 18 roku życia było 960 959.

Czytaj dalej FIFA i UEFA coraz mocniej wspierają kobiecy futbol

Opublikowane w

Udział drużyny piłkarskiej w międzynarodowych spotkaniach w okresie trwania rozgrywek

Ostatnio pisałem o nieodbytym lub przerwanym meczu w rozgrywkach piłkarskich, a dziś mowa będzie o udziale drużyny w międzynarodowych spotkaniach w okresie trwania rozgrywek mistrzowskich czy pucharowych. Zapraszam do lektury.

Czytaj dalej Udział drużyny piłkarskiej w międzynarodowych spotkaniach w okresie trwania rozgrywek

O autorze

Oskar Majchrzak

Oskar Majchrzak

Aplikant adwokacki. Absolwent stacjonarnych studiów prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zainteresowania: prawo sportowe, prawo handlowe.

Wpisy autora

Opublikowane w

Cichy bohater walk? Sekundant i jego pozycja w polskim MMA

Bohaterami walk MMA są wojownicy, którzy w ringu i oktagonie przekraczają granice ludzkiej wytrzymałości w drodze po mistrzowski pas. Wielokrotnie transmisje telewizyjne delikatnie zakrzywiają rzeczywisty obraz walki. Uwydatniają one zawodników, którym nie odbieram pierwszoplanowej roli, lecz dopiero udział w takim widowisku na żywo pokazuje, jak duże znaczenie dla przebiegu walki mają sekundanci. Kim oni są? Jakie mają uprawnienia i obowiązki? Dlaczego są potrzebni?

Czytaj dalej Cichy bohater walk? Sekundant i jego pozycja w polskim MMA

Opublikowane w

Podstawowe zasady systemu rozgrywek PGNiG Superligi w sezonie 2018/2019

Wielkimi krokami zbliża się dzień, w którym zostaną zainaugurowane rozgrywki PGNiG Superligi mężczyzn. Pierwszy mecz odbędzie się już w piątek, 31 sierpnia 2018 r. Warto z tej okazji przypomnieć sobie podstawowe zasady dotyczące systemu rozgrywek, bowiem pojawią się pewne nowości.

Czytaj dalej Podstawowe zasady systemu rozgrywek PGNiG Superligi w sezonie 2018/2019

Opublikowane w

Organizacja sportu w Wielkiej Brytanii

Premier Tony Blair powiedział w 2001 r., że „rząd nie zarządza i nie powinien zarządzać sportem”. Stanowisko to jest nadal obowiązujące i skutkuje brakiem istnienia aktu będącego odpowiednikiem ustawy o sporcie. Przedstawicielom świata sportu pozostawiono dużą autonomię, a obszar ten w Wielkiej Brytanii znajduje się, co do zasady, poza sferą ingerencji państwa.

Czytaj dalej Organizacja sportu w Wielkiej Brytanii

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.
TS Escorts