Adult Search
ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

Co to jest STREAMING?

Zgodnie z powszechną definicją streaming to przesyłanie plików multimedialnych (rzadziej samego dźwięku) poprzez internet do komputera użytkownika i odtwarzanie go na ekranie w czasie rzeczywistym.

Streaming zyskał na popularności dzięki graczom komputerowym i wykorzystaniu tej technologii do streamowania swoich prywatnych rozgrywek. Powstały ku temu specjalne dedykowane platformy – by w efekcie wzbudzić zainteresowanie tego typu funkcjonalnością takiego giganta jak YouTube. Streaming nie doczekał się jeszcze co prawda polskiej nazwy, jednak jednocześnie popularność tej aktywności rośnie. Coraz łatwiej jest nadawać i oglądać streamujących.

Na początek trzeba jasno ustalić, o czym właściwie jest mowa, bowiem słowo streaming ma co najmniej dwa znaczenia. Na zasadzie sieciowego streamingu realizowane są takie usługi jak np. Netflix i Spotify. Streaming to także popularne transmisje na żywo dostępne choćby na Facebooku. Kiedy ktoś podłącza swoją kamerę i udostępnia nagranie w czasie rzeczywistym, wówczas mówimy o streamingu

O streamingu mówimy jednak również w przypadku, gdy ktoś po prostu przesyła do sieci obraz ze swojej rozgrywki – z opcjonalnym komentarzem lub dodatkowym obrazem z kamerki. Można go oglądać za pośrednictwem specjalnego serwisu internetowego. Nie ma póki co polskiego określenia na streaming i nie sądzę, by powstało. Zdarza się jednak słyszeć określenie „strumyk”, co niekoniecznie się jednak przyjęło.

Ale właściwie dlaczego to ludzie oglądają?

Z kilku powodów:

  1. Taktyka i doświadczenie – ludzie oglądają streamy innych graczy, aby dowiedzieć się w jaki sposób efektywniej grać. Podglądają w ten sposób taktyki lub uczą się od lepszych od siebie nieznanych aspektów gry.
  2. Humor – stream często prowadzony jest przez bardzo charyzmatyczną osobę i zdarza się, że to ona gromadzi wokół siebie publikę, a gra staje się drugorzędna.
  3. Networking i chat – podczas każdego streamu dostępny jest chat, na którym gromadzą się ludzie zainteresowani streamem. Chat czasami żyje własnym życiem i można w ten sposób zdobyć wiele trudno dostępnych informacji.
  4. Wspólna gra – streamerzy często zapraszają do gry swoją publiczność. W zależności od streamu – zdarza się to często lub jest wielką nobilitacją. Oglądalność jednego streamu często przekracza milion osób.
  5. Premierowe gry – stream to często jedyny sposób, aby dowiedzieć się jak wygląda rozgrywka czy grafika na komputerze o określonych parametrach przed kupnem gry.
  6. Rozwiązanie problemu – jeżeli mamy problem w grze najszybszym sposobem jest zwrócenie się do streamera, który grywa w daną grę. Jest on zazwyczaj specjalistą w tej dziedzinie, więc będzie znał rozwiązanie albo da wskazówki gdzie go szukać.

Co to jednak daje samym graczom? Pieniądze. Gracze zarabiają na streamie w różny sposób. Przyglądając się popularnej platformie Twitch.tv zaczniemy od subskrypcji – czym ona właściwie jest? Subskrypcja to bezpośrednie wspieranie ulubionego streamera. Musi on najpierw zawrzeć kontrakt partnerski z Twitch.tv na ustalonych indywidualnie zasadach (między innymi średni czas transmisji w miesiącu). Jedna subskrypcja kosztuje miesięcznie $4,99 i połowa z tego trafia na konto streamera. Dla widza oznacza to możliwość posługiwania się dodatkowymi emotikonami na czacie, udział w dodatkowych konkursach czy turniejach organizowanych przez twórcę. Zatem licząc średnio przy 200 subskrybentach polski streamer zarabia 2000 złotych.

Gracze zarabiają również na wyświetlaniu reklam. Otrzymują $3,5 za 1000 wyświetleń reklamy. Niestety realia bywają inne, bo ponad 70% widzów posiada zainstalowany program do blokowania reklam (AdBlock, uBlock) przez co na konto twórcy trafiają ułamki tego co tak naprawdę powinien zainkasować. Gracze jednak najbardziej wyczekują donacji od najbardziej zażyłych widzów, gdyż to one są największym źródłem przychodów. Osiągają one jednorazowo sumy tysięcy dolarów. Ważne są również kontrakty sponsorskie z firmami. Na takie umowy mogą sobie pozwolić jednak tylko najlepsi streamerzy.

Obraz: http://blog.muipr.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

Afera korupcyjna w Belgii

Prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące ustawiania meczów oraz oszustw finansowych w belgijskiej piłce klubowej. 10 października policja dokonała przeszukania w klubach piłkarskich, w tym najbardziej znanych: Anderlecht Bruksela. Club Brugge, Standard Liege czy KAA Gent.

Czytaj dalej Afera korupcyjna w Belgii

Opublikowane w

Rywalizacja od najmłodszych lat

100 lat Niepodległej Polski to także lata sukcesów polskiej piłki nożnej, medali Mistrzostw Świata, Igrzysk Olimpijskich, choć były też lata słabszych występów na arenie międzynarodowej. Z poziomem rodzimych rozgrywek ligowych też bywa różnie, ale to nie temat na dzisiejszy artykuł. Żeby cokolwiek byłoby lepiej w tym zakresie, potrzebne jest wychowywanie „narybku” czyli szkolenie młodzieży.

Czytaj dalej Rywalizacja od najmłodszych lat

O autorze

Justyna Wrona

Justyna Wrona

Aplikant adwokacki

Wpisy autora

Opublikowane w

Poczuj klimat mundialu z FIFA 18 World Cup

Blisko 24 lata temu na rynek trafiła gra, którą pokochały miliony fanów na całym świecie. Dziś to jedna z najbardziej znanych serii gier w historii.

Czytaj dalej Poczuj klimat mundialu z FIFA 18 World Cup

Opublikowane w

Twórcy PUBG pozywają projektantów Fortnite o naruszenie praw autorskich

Twórcy popularnej strzelanki PlayerUnknown’s Battlegrounds z firmy PUBG Corp. pozwali Epic Games, które odpowiedzialne jest za powstanie darmowego Fortnite Battle Royale.

Czytaj dalej Twórcy PUBG pozywają projektantów Fortnite o naruszenie praw autorskich

Opublikowane w

Na czym polega fenomen nowej gry Epic Games – Fortnite?

Mimo faktu, że gra istnieje bardzo krótko aktualnie dałoby się napisać na jej temat pokaźną książkę. Tytuł ten pobił wszelkie rekordy, nie tylko w oglądalności i ilości graczy, ale głównie ustanawiając bardzo wysoką finansową poprzeczkę dla innych gier, które chcą zainteresować swoim tytułem profesjonalnych graczy i przetrzeć swoje szlaki do e-sportu.

Czytaj dalej Na czym polega fenomen nowej gry Epic Games – Fortnite?

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.
TS Escorts