Newsletter

Zapisz się do newslettera

Uzupełnij swojego maila i bądź na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

ikonka fb ikonka tw

E-sport

Katowice znów centrum największych wydarzeń e-sportowych

26.02.2018

Katowicki Spodek oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe po raz kolejny stał się areną jednych z najbardziej prestiżowych turniejów – ESL One Katowice powered by Intel (24-25 lutego), a już za tydzień gościć będzie Intel Extreme Masters World Championship Katowice (2-4 marca). Zmagania te przyciągnęły najlepsze drużyny i zawodników Dota 2, CS:GO i StarCraft II. Podobnie jak w poprzednich latach wstęp na oba wydarzenia będzie całkowicie darmowy. Po raz pierwszy w ramach wydarzenia nie odbył się turniej w League of Legends.

Fani League of Legends z pewnością są zawiedzeni takim rozwojem spraw, z tego powodu podczas ESL One Katowice 2018 spotkamy na pewno dużo więcej sympatyków innego wielkiego tytułu z tego samego gatunku - Dota2. Gra ta wywodzi się bezpośrednio z produkcji, która zapoczątkowała gatunek gier MOBA. Turniej organizowany w Katowicach przez ESL i firmę Intel był pierwszym turniejem typu Major w Dotę 2 organizowanym w Polsce. Szesnaście najlepszych drużyn z całego świata walczyło o lwią część puli nagród. W tej znalazło się ok. 3,6 mln zł oraz 1 500 punktów rankingowych, mogących dać awans na kolejną imprezę z cyklu The International. Zawody trwały w sumie sześć dni, a faza pucharowa gościła na dużej scenie w Spodku w ten weekend tj. 24-25 lutego.

Tydzień później rozpocznie się Intel Extreme Masters 2018. Podczas Intel Extreme Masters World Championship Katowice wyłonieni zostaną mistrzowie świata w Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II. Zmagania będą trwały sześć dni, a same play-offy odbędą się 2-4 marca 2018 roku w Spodku. Szesnaście najlepszych drużyn CS:GO z całego globu rywalizować będzie o najwyższą w historii cyklu pulę nagród wynoszącą ok. 2 mln zł. Z kolei zawodnicy StarCraft II będą walczyć o 1,6 mln. zł. Zwycięzca turnieju w SC2 uzyska również bezpośredni awans na WCS Global Finals.

Oprócz ESL One i IEM, do Katowic wróciły największe targi utrzymane w tematyce e-sportowej – IEM Expo, które ponownie odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Jednak tym razem odwiedzający będą mogli obcować z najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w gamingu przez oba weekendy. Na IEM Expo składać się będzie ponad 8000 m2 przestrzeni wystawienniczej, na której znajdą się chociażby trzy e-sportowe sceny, Intel Experience Zone oraz strefa biznesowa. W Intel Experience Zone odwiedzający będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, zagrać w niedawno wydane gry, przetestować sprzęt i wypróbować technologię Virtual Reality. IEM Expo to także świetna szansa do nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

W tym roku wyjątkowo podczas drugiego weekendu wydarzenia będziemy mieli okazję oglądać również trzecią edycję Pucharu Polski Cybersport, kontynuacji wieloletnich rozgrywek spod szyldu Cybersport, który zakończy się finałem podczas targów IEM Expo, towarzyszących Intel Extreme Masters World Championship Katowice 2018. Do rywalizacji o zwycięstwo i nagrody z puli wynoszącej 50 tys. zł staną drużyny Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends. W Katowicach pojawią się po cztery zespoły z każdej gry, wyłonione na podstawie internetowych eliminacji. Zarówno w CS:GO, jak i w League of Legends, odbędą się dwie tury kwalifikacji. Każda z nich wyłoni 16 uczestników drabinki pojedynczej eliminacji. Cztery najlepsze drużyny z tego etapu zmierzą się w ćwierćfinałach z czterema zaproszonymi ekipami.

Turniej Intel Extreme Masters to najdłużej funkcjonujący globalny cykl rozgrywek e-sportowych. Ubiegłoroczne, odbywające się w ciągu dwóch weekendów finały, przyciągnęły do katowickiego "Spodka" ponad 170 tys. kibiców. Dalsze 46 mln osób śledziło rozgrywki w sieci. Najlepsi zawodnicy z całego świata rywalizowali w trzech grach na PC o pulę nagród wynoszącą 2,5 mln złotych. Polska w ten sposób na stałe zaznaczyła się na mapie świata jako znaczący gracz na arenie międzynarodowej w branży e-sportu. Wydarzenie w Katowicach przez długi czas było największym tego typu i każda osoba, która uważa się za zaznajomioną z branżą e-sportu, o nim słyszała.

Ostatnie wpisy autora

Zobacz więcej »

Newsletter

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

About

ikonka logo

Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.

Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN

Kontakt z nami

Serwis Obsługuje:

logo dauerman

Kontakt:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.

Al. Śląska 1

54-118 Wrocław

Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)

tel. +48 693 672 258

e-mail: bok@prawosportowe.pl

Na skróty

Zapytaj prawnika » Regulamin serwisu Polityka prywatności