Adult Search
ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

1 etap The Girls On Track w Polsce

W miniony weekend w Tychach odbyła się pierwsza część polskich eliminacji projektu The Girls On Track – Karting Challange, którego głównym pomysłodawcą i organizatorem jest Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA). Zgodnie z przewidywaniami wydarzenie przyciągnęło wiele uczestniczek i kibiców.

Współpracę z FIA w zakresie organizacji projektu w Polsce podjął Polski Związek Motorowy. Wraz z Automobilklubem Ziemi Tyskiej przygotował on specjalny tor kartingowy na terenie Gemini Park Tychy. Impreza mająca na celu promocję sportów motorowych wśród młodych dziewcząt spotkała się ze znakomitym odzewem. Do Tych zawitały uczestniczki z całego kraju, od Sanoka, przez Częstochowę, aż po Gdynię, aby spróbować swoich sił w wymagającej i technicznej konkurencji, jaką jest kartingowy slalom. Pomimo, iż wydarzenie kierowane jest do dziewcząt w wieku 13-18 lat, zgodnie z informacjami podanymi przez Związek, chętni do prowadzenia gokartów znaleźli się również wśród chłopców oraz młodszych dzieci. Najmłodsza ochotniczka miała 11 lat. Oprócz rodziców i kibiców, uczestniczki były wspierane przez polskich ambasadorów projektu: Gosię Rdest – profesjonalną zawodniczkę wyścigową, rywalizującą w Mistrzostwach Europy serii GT4, Gosię Serbin – 7-krotną Mistrzynię Polski w wyścigach samochodowych oraz Rafała Sonika – quadowego zwycięzcę Rajdu Dakar i wielokrotnego zdobywcę pucharu świata. Patronat honorowy nad polskimi eliminacjami objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Zgodnie z regulaminem każdego dnia sędziowie powinni wybrać trzy najlepsze dziewczęta, które przejdą do kolejnego etapu. Jednakże ze względu na wyrównaną rywalizację zarówno w sobotę, jak i niedzielę postanowiono wskazać po cztery zawodniczki. Te, wraz z dziewczętami wytypowanymi w Rzeszowskich kwalifikacjach, które odbędą się w dniach
11-12.08.2018 r. wezmą udział w specjalnym, półrocznym szkoleniu organizowanym pod okiem Gosi Rdest. W jego ramach przewidziane są ćwiczenia na profesjonalnym symulatorze wyścigowym, spotkania i prelekcje z kierowcami i inżynierami wyścigowymi. Trójka uczestniczek, która podczas szkoleń wypadnie najlepiej, stworzy polską reprezentację podczas zaplanowanych na marzec 2019 r. finałów na francuskim torze Le Mans. Oprócz nich do rywalizacji przystąpią po trzy zawodniczki z Belgii, Finlandii, Niemiec, Holandii, Portugalii, Słowacji i Szwecji. Dla najlepszej szóstki przewidziane są specjalne obozy szkoleniowe pod egidą FIA, będące znakomitą okazją do rozpoczęcia profesjonalnej kariery wyścigowej.

Więcej informacji o samym projekcie oraz przyświecających mu celach można znaleźć TUTAJ oraz na oficjalnych stronach organizatorów[1]. Jednocześnie gorąco zachęcam do spróbowania swoich sił, te dziewczęta oraz rodziców, którzy jeszcze się wahają. Przypominam, że ostatnia szansa w drugi weekend sierpnia tego roku.

(zdjęcie ma charakter ilustracyjny)

[1] http://girlsontrack.pl/

https://www.pzm.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

Zmiany w rozgrywkach organizowanych przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej S.A.

Ostatnio pisałem o zmianach w regulaminach rozgrywek piłkarskich w Polsce, a dziś będzie o zmianach w rozgrywkach Plus Ligi i Ligi Siatkówki Kobiet. Zmiany, które stosuje Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej są wprowadzane na zasadzie odstępstw od przepisów gry i będą obowiązywać w meczach rozgrywek PLPS-u czyli Plus Ligi i LSK w sezonie 2018/2019.

Czytaj dalej Zmiany w rozgrywkach organizowanych przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej S.A.

Opublikowane w

Możliwość utworzenia Polskiego Związku Krav Maga

Celem, w jakim tworzone są polskie związki sportowe, jest organizowanie i prowadzenie współzawodnictwa. Tworzone są one przez związki sportowe i wymagają zgody wyrażonej przez ministra właściwego do spraw kultury fizycznej.[1]

Czytaj dalej Możliwość utworzenia Polskiego Związku Krav Maga

O autorze

Konrad Makar

Konrad Makar

Prawnik, absolwent stacjonarnych studiów prawniczych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zainteresowania: prawo sportowe, prawo karne. Zawodnik czwarto-ligowego zespołu piłkarskiego.

Wpisy autora

Opublikowane w

Podsumowanie „UEFA’s elite youth development programme”

Jednym z głównych celów, jakie stawia przed sobą Europejską Federacja Piłkarska (UEFA) jest szeroko zakrojone wsparcie dla młodych adeptów piłkarskich, służące ich dynamicznemu rozwojowi. Pilotażowy program, zainaugurowany w roku 2014 objął młodzież z czterech słabiej rozwiniętych federacji futbolowych – armeńskiej, białoruskiej, gruzińskiej i macedońskiej. Jego wynik miał odpowiedzieć na pytanie, czy określony rodzaj pomocy, zaproponowany przez UEFA korzystnie wpłynie na poziom sportowy zawodników, a tym samym czy warto kontynuować projekt na terenie całej Europy.

Czytaj dalej Podsumowanie „UEFA’s elite youth development programme”

Opublikowane w

Kara dla Olympique Marsylia

Nie milkną echa środowej kary nałożonej na Sławomira Peszkę przez Komisję Ligi Ekstraklasy za niesportowy faul na Arvydasie Novikovasie, o której pisaliśmy już tutaj. Kontynuując tematykę piłkarskiej odpowiedzialności dyscyplinarnej warto przybliżyć najważniejsze punkty orzeczenia The UEFA Control, Ethics and Disciplinary Body (CEDB) wydanym tego samego dnia, dotyczącym Olympique Marsylii, a pozostającym w cieniu wyroku w sprawie reprezentanta Polski.

Czytaj dalej Kara dla Olympique Marsylia

Opublikowane w

Precedensowe postępowanie przed FIFA

6 lipca 2018 r. do Komisji Rozstrzygania Sporów FIFA wpłynął pozew klubu piłkarskiego Sporting Lizbona CP przeciwko jego byłemu bramkarzowi – Rui Patricio oraz angielskiemu klubowi Wolverhampton Wanderers F.C., o zapłatę 54 mln Euro.[1] Rozstrzygnięcie Komisji może mieć kapitalny wpływ na obraz współczesnego futbolu.

Czytaj dalej Precedensowe postępowanie przed FIFA

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.
TS Escorts