Adult Search
ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

Zmiany w regulaminie rozgrywek piłkarskiego Pucharu Polski na sezon 2018/2019

Kilka tygodni temu pisałem o najważniejszych zmianach dotyczących rozgrywek Pucharu Polski w piłce nożnej od sezonu 2018/2019. Więcej można przeczytać tutaj i tutaj. Dziś kolejna nowelizacja. Tym razem wprowadzona Uchwałą nr V/95 z dnia 23 maja 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zmiany Uchwały nr III/48 z dnia 21 marca 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie przyjęcia Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Puchar Polski na sezon 2018/2019.

Najważniejsza zmiana dotyczy wymogu młodzieżowca w rozgrywkach szczebla centralnego PP. Do Uchwały dodano art. 2.6 w brzmieniu:

W rozgrywkach II etapu na szczeblu centralnym, kluby są zobowiązane do wystawiania w czasie trwania całego meczu co najmniej jednego zawodnika młodzieżowca. Przyjmuje się, iż zawodnikiem o statusie młodzieżowca jest zawodnik posiadający obywatelstwo polskie lub szkolony w klubie zrzeszonym w PZPN, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego kończy 21 rok życia oraz zawodnik młodszy. Zawodnik szkolony w klubie zrzeszonym w PZPN oznacza zawodnika, który – bez względu na swoją narodowość lub wiek – był zarejestrowany w klubie lub klubach zrzeszonych w PZPN, z przerwami lub nie, przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 miesięcy. W przypadku kontuzji zawodnika młodzieżowego i braku możliwości zastąpienia go innym młodzieżowcem, drużyna kontynuuje grę w zmniejszonym składzie. W przypadku wykluczenia (czerwonej kartki) dla młodzieżowca zespół występuje w zmniejszonym składzie bez konieczności uzupełniania do wymaganego limitu młodzieżowców (nie ma obowiązku zastępowania zawodnika seniora innym młodzieżowcem). Każda wymiana zawodnika na nie-młodzieżowca i gra w pełnym 11-osobowym składzie bez wymaganej liczby młodzieżowców, potraktowana zostanie jako wystawienie do gry nieuprawnionego zawodnika. Zawody te zostaną zweryfikowane jako walkower na niekorzyść tej drużyny.

Zawodnicy-młodzieżowcy winni występować na boisku z opaską na ramieniu umożliwiającą ich identyfikację. Opaski zostaną wykonane i dostarczone klubom przez PZPN.”

Kolejna nowelizacja dotyczy możliwości zastosowania w meczach Pucharu Polski Systemu VAR.

Podczas meczów o Puchar Polski może być wykorzystywany system VAR (Video Assistant Referee). Decyzje w zakresie wykorzystania systemu podczas wybranych meczów, każdorazowo podejmuje Departament Rozgrywek Krajowych PZPN (art. 18.4 Uchwały nr III/48). Decyzje podejmowane przez sędziego dotyczące oceny faktów związanych z grą są ostateczne i nie mogą być zmienione (art. 18.5 Uchwały nr III/48). Ewentualne błędy sędziego, w tym ewentualne błędne decyzje podjęte z wykorzystaniem systemu VAR, nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń organizacyjnych i/lub finansowych, w tym w szczególności do żądania powtórzenia meczu (art. 18.6 Uchwały nr III/48).

Ważna zmiana dotyczy też odwołań od pomeczowych protestów, które należy jak w każdych innych rozgrywkach składać do 48 godzin po zakończeniu meczu. Zgodnie z dodanym art. 20 ust. 2 do Uchwały nr III/48, od decyzji podjętej w I instancji przysługuje odwołanie do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN, wnoszone za pośrednictwem Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN w terminie 3 dni od dnia otrzymania decyzji wraz z uzasadnieniem, po wcześniejszym wpłaceniu kaucji w wysokości określonej w Regulaminie Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN, dla rozgrywek mistrzowskich w których uczestniczy drużyna klubu.

Nowe brzmienie otrzymał także art. 17 Uchwały regulujący kwestie nagród w Pucharze Polski. I tak:

– Klub, który zdobędzie I miejsce w rozgrywkach na szczeblu centralnym otrzymuje: przechodni Puchar Polski, replikę/miniaturę Pucharu Polski na własność oraz 35 medali pamiątkowych

– Klub, który zajmie II miejsce (finalista Pucharu Polski) otrzymuje 35 medali pamiątkowych.

Niezależnie od wyżej wymienionych nagród za zdobycie i udział w finale Pucharu Polski, kluby uczestniczące w sezonie 2018/2019 w rozgrywkach o Puchar Polski na szczeblu wojewódzkich związków piłki nożnej oraz na szczeblu centralnym, uprawnione są do otrzymania następujących nagród finansowych:

a) Zdobywcy PP na szczeblu ZPN w sezonie 2018/2019 – 40.000 PLN netto,

b) Finaliści PP na szczeblu ZPN w sezonie 2018/2019 – 10.000 PLN netto,

c) przegrani w 1/32 finału PP na szczeblu centralnym – 10.000 PLN netto

d) przegrani w1/16 finału PP na szczeblu centralnym –– 30 000 PLN netto;

e) przegrani w 1/8 finału PP na szczeblu centralnym –60 000 PLN netto;

f) przegrani w1/4 finału PP na szczeblu centralnym –125 000 PLN netto;

g) przegrani w 1/2 finału PP na szczeblu centralnym –250 000 PLN netto;

h) finalista PP na szczeblu centralnym –500 000 PLN netto;

i) zdobywca PP na szczeblu centralnym – 3 000 000 PLN netto.

Nagrody finansowe nie przysługują klubom, które wycofały się lub nie przystąpiły do rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2018/2019.

Dodatkowo, zgodnie z art. 17 ust. 5 Uchwały, zdobywcy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkiego ZPN w sezonie 2017/2018 otrzymają nagrodę w wysokości 30.000 PLN netto.

Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia czyli 23 maja 2018 roku. Finał Pucharu Polski rozegrany zostanie 2 maja 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie (na zdjęciu).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

Pro Junior System IV liga na sezon 2018/2019

Nieco w cieniu dyskusji dotyczącej udziału zawodników o statusie młodzieżowca w rozgrywkach Pucharu Polski, Zarząd PZPN uchwałą nr VI/139 z 14 lipca 2018 r. wprowadził program Pro Junior System IV liga na sezon 2018/2019. W dzisiejszym artykule omówione zostaną główne założenia programu, w szczególności: sposób obliczania punktów, ustalania klasyfikacji końcowej oraz dystrybucji nagród pieniężnych dla klubów.

Czytaj dalej Pro Junior System IV liga na sezon 2018/2019

Opublikowane w

Precedensowe postępowanie przed FIFA

6 lipca 2018 r. do Komisji Rozstrzygania Sporów FIFA wpłynął pozew klubu piłkarskiego Sporting Lizbona CP przeciwko jego byłemu bramkarzowi – Rui Patricio oraz angielskiemu klubowi Wolverhampton Wanderers F.C., o zapłatę 54 mln Euro.[1] Rozstrzygnięcie Komisji może mieć kapitalny wpływ na obraz współczesnego futbolu.

Czytaj dalej Precedensowe postępowanie przed FIFA

O autorze

Maciej Żyłka

Maciej Żyłka

Prawnik, Dziennikarz, Szef contentu internetowego prawosportowe.pl Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez kilkanaście lat dziennikarz sportowy Radia Wrocław.

Wpisy autora

Opublikowane w

I… po Mundialu

Emocjonujący finał zakończony zwycięstwem Francji nad Chorwacją 4:2 był ostatnim meczem rozgrywanych w Rosji finałów piłkarskich Mistrzostw Świata. Wcześniej, w meczu o 3. Miejsce Belgia pokonała Anglię 2:0. Francuzi po raz drugi sięgnęli po Puchar Świata, wcześniej w 1998 roku. Nie powiększyła się tym samym liczba triumfatorów i nadal wynosi ośmiu.

Czytaj dalej I… po Mundialu

Opublikowane w

Czas półfinałów

Francja – Belgia i Anglia – Chorwacja to pary półfinałowe rozgrywanych w Rosji finałów piłkarskich Mistrzostw Świata. Jako pierwsi już, we wtorek 10 lipca w Sankt Petersburgu, Francuzi zagrają z Belgami. W drużynie „Czerwonych Diabłów” zabraknie Thomasa Meuniera, który musi pauzować za dwie żółte kartki.

Czytaj dalej Czas półfinałów

Opublikowane w

Zmiany w Pro Junior System

Od 2 lat działa w polskiej piłce nożnej Pro Junior System. W tym roku doczekał się zmian. Zostały one wprowadzone Uchwałą nr V/89 z dnia 23 maja 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zmiany Uchwały nr V/94 z dnia 24 maja 2016 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej dot. przyjęcia regulaminu programu Pro Junior System na sezon 2016/2017 i następne.

Czytaj dalej Zmiany w Pro Junior System

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.
TS Escorts