ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

XII Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych

Wczoraj na zaproszenie Elsa Wrocław miałem przyjemność poprowadzić prelekcję na Uniwersytecie Wrocławskim. Drugim prelegentem był Grzegorz Stawinoga ze Skry Bełchatów. Tematem, a w zasadzie dyskusją na temat – było wszystko to, co poprzedza zawarcie kontraktu sportowego ( negocjacje ) i sama treść nowoczesnego profesjonalnego kontraktu.


Znamienna była informacja, iż w przeciągu kilku lat objętość kontraktu w Skrze z 2 stron urosła do 12. Byliśmy wspólnego zdania, że tendencja jest oczywista i kontrakty zawierane na przykład w USA liczące po 80-100 stron coraz mniej powinny dziwić.
W dyskusji oczywiście poruszyliśmy zagadnienia stron kontraktu, zawieranie przez sportowców poniżej 18 roku życia, przedmiot kontraktu, prawa i obowiązki stron ( z bardziej szczegółowym omówieniem obowiązków zawodników w dobie walki z dopingiem ), czas jego obowiązywania, wygaśnięcie i wcześniejsze rozwiązanie, sposoby ewentualnego rozwiązywania sporów.
Słowem – bardzo sympatycznie spędzony czas i poczucie, że wielu studentów rzeczywiście interesuje się specjalizacją, jaką jest prawo sportowe.

(zdjęcie ma charkater ilustracyjny)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

Tomasz Dauerman

Tomasz Dauerman

Radca prawny, wykładowca, autor ponad 250 publikacji z zakresu prawa sportowego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2000 roku właściciel Kancelarii Radcy Prawnego. Menedżer wielu znanych sportowców

Wpisy autora

Opublikowane w

V Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Sportowego „Prawo. Sport. Finanse. 2018”

Z ogromną przyjemnością chciałbym Państwu zarekomendować V Ogólnopolską Konferencję Naukową Prawa Sportowego organizowaną przez koło naukowe prawa sportowego „Ius et Sport” przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, która się odbędzie w dniach 12 i 13 kwietnia 2018 roku.

Opublikowane w

Niedziela bez handlu

W dzisiejszym blogu pozwolę sobie na bardzo subiektywny komentarz oparty o własne poglądy, ale też i powierzoną mi funkcję Prezesa Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich.

Opublikowane w

Będzie nowelizacja dotycząca UKS-ów

Na początku grudnia poruszyłem temat możliwości „przeniesienia” UKS-ów bezpośrednio z rejestru prowadzonego przez Starostę do KRS. Szerzej: tutaj.

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.