ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

Toast cydrem

Na wstępie w Nowym Roku chciałbym wszystkim państwu życzyć zdrowia, radości, tężyzny, realizacji planów i spełnienia marzeń. A toast wznoszę … cydrem. Już tłumaczę dlaczego.

Mało kto się zapewne orientuje, że obecnie w Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad zmianą ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Do 22 grudnia był czas, by zainteresowani zgłaszali swoje uwagi. Dla świata sportu ważny jest artykuł 13 tejże ustawy, na podstawie którego producenci piwa mają – pod istotnymi ograniczeniami – prawo reklamowania się, w tym podczas prowadzonej przez organizatora imprezy sportu wyczynowego lub profesjonalnego – co ma często miejsce.

Niestety – uprawnienie takie nigdy nie zostało przyznane producentom cydru, mimo iż swego czasu  dużo się o tym mówiło podczas nałożonego przez Rosję na polskich sadowników embarga. Żadnej zmiany w tym zakresie nie przewiduje również projekt procedowanej nowelizacji ustawy.

Ponieważ w ostatnim czasie, po zmianie przepisów hazardowych, można bardzo wyraźnie zaobserwować wzrost reklamowania się i sponsoringu działalności sportowej przez  firmy bukmacherskie, uznałem, że umożliwienie reklamy cydru tożsamej, co piwa – również przyczyni się do dalszego wzrostu finansowania sportu. I to zarówno bezpośrednio poprzez reklamę prowadzonej przez organizatora imprezy sportowej, jak i poprzez obowiązkową opłatę wnoszoną na Fundusz Zajęć Sportowych. Dlatego też jako lobbista środowisk sportowych zgłosiłem zainteresowanie pracami nad projektem ustawy. Skoro jest szansa pozyskać więcej pieniędzy dla sportu z reklamy napoju zbliżonego zawartością alkoholu do piwa, pomóc polskim sadownikom i de facto znieść istniejącą fikcję (cydr i tak w rożny „barwny” sposób się reklamuje) – to czemu po prostu tego nie zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

Czy e-sport to sport?

Na dziś, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaplanowano ogólnopolską konferencję naukową „Prawne aspekty e-sportu”. Temat modny,  na czasie – tym bardziej żałuję, że inne obowiązki nie pozwoliły mi wziąć bezpośredniego udziału.

Opublikowane w

Finansowe Fair Play 2.0 – rewolucja w transferach na szczycie

Tego mogliśmy i raczej powinniśmy się spodziewać – UEFA rozpoczęła prace nad wprowadzeniem zmian do zasad finansowego fair play, czyli zatwierdzonej w 2009 r., a obowiązującej od roku 2011 koncepcji.

O autorze

Tomasz Dauerman

Tomasz Dauerman

Radca prawny, wykładowca, autor ponad 250 publikacji z zakresu prawa sportowego.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2000 roku właściciel Kancelarii Radcy Prawnego. Menedżer wielu znanych sportowców

Wpisy autora

Opublikowane w

Czy e-sport to sport?

Na dziś, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaplanowano ogólnopolską konferencję naukową „Prawne aspekty e-sportu”. Temat modny,  na czasie – tym bardziej żałuję, że inne obowiązki nie pozwoliły mi wziąć bezpośredniego udziału.

Opublikowane w

Lobbing w sporcie – podsumowanie 2017 roku

Jak wiemy, zgodnie z Konstytucją RP, inicjatywa ustawodawcza przysługuje Prezydentowi RP, Radzie Ministrów, grupie 15 posłów lub komisji sejmowej, Senatowi RP oraz w ramach tzw. obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej grupie 100 000 polskich obywateli mających prawo wybierania do Sejmu.

Opublikowane w

Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich oficjalnie zarejestrowany w KRS

Z ogromną satysfakcją pragnę poinformować, iż w dniu 15 grudnia 2017 roku w KRS zarejestrowano Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich. Można zatem przyjąć, że to symboliczna i historyczna data narodzin usystematyzowanego ruchu sportów nieolimpijskich w Polsce.

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

Zapytaj prawnika

Masz do nas pytanie na temat prawa sportowego? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.