ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

Toast cydrem

Na wstępie w Nowym Roku chciałbym wszystkim państwu życzyć zdrowia, radości, tężyzny, realizacji planów i spełnienia marzeń. A toast wznoszę … cydrem. Już tłumaczę dlaczego.

Mało kto się zapewne orientuje, że obecnie w Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad zmianą ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Do 22 grudnia był czas, by zainteresowani zgłaszali swoje uwagi. Dla świata sportu ważny jest artykuł 13 tejże ustawy, na podstawie którego producenci piwa mają – pod istotnymi ograniczeniami – prawo reklamowania się, w tym podczas prowadzonej przez organizatora imprezy sportu wyczynowego lub profesjonalnego – co ma często miejsce.

Niestety – uprawnienie takie nigdy nie zostało przyznane producentom cydru, mimo iż swego czasu  dużo się o tym mówiło podczas nałożonego przez Rosję na polskich sadowników embarga. Żadnej zmiany w tym zakresie nie przewiduje również projekt procedowanej nowelizacji ustawy.

Ponieważ w ostatnim czasie, po zmianie przepisów hazardowych, można bardzo wyraźnie zaobserwować wzrost reklamowania się i sponsoringu działalności sportowej przez  firmy bukmacherskie, uznałem, że umożliwienie reklamy cydru tożsamej, co piwa – również przyczyni się do dalszego wzrostu finansowania sportu. I to zarówno bezpośrednio poprzez reklamę prowadzonej przez organizatora imprezy sportowej, jak i poprzez obowiązkową opłatę wnoszoną na Fundusz Zajęć Sportowych. Dlatego też jako lobbista środowisk sportowych zgłosiłem zainteresowanie pracami nad projektem ustawy. Skoro jest szansa pozyskać więcej pieniędzy dla sportu z reklamy napoju zbliżonego zawartością alkoholu do piwa, pomóc polskim sadownikom i de facto znieść istniejącą fikcję (cydr i tak w rożny „barwny” sposób się reklamuje) – to czemu po prostu tego nie zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

Afera Facebookowa

O co chodzi w aferze facebookowej? Cała sprawa dotyczy tego, jak wykorzystywane są informacje, które zostawiamy po sobie w Internecie. Zanim przejdziemy do szczegółów warto jednak przyjrzeć się powodowi całego zamieszania.

Opublikowane w

Rozgrywki piłkarskiego Pucharu Polski w sezonie 2018/2019 cz. 2

2 maja na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie rozegrany zostanie finał piłkarskiego Pucharu Polski, w którym spotkają się broniąca trofeum -Arka Gdynia i Legia Warszawa, a my na łamach portalu prawosportowe.pl kontynuujemy temat piłkarskiego Pucharu Polski i regulaminu tych rozgrywek na sezon 2018/2019. Dziś ostatnia część. Zachęcam do przeczytania poprzedniej.

O autorze

Tomasz Dauerman

Tomasz Dauerman

Radca prawny, wykładowca, autor ponad 250 publikacji z zakresu prawa sportowego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2000 roku właściciel Kancelarii Radcy Prawnego. Menedżer wielu znanych sportowców

Wpisy autora

Opublikowane w

V Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Sportowego „Prawo. Sport. Finanse. 2018”

Z ogromną przyjemnością chciałbym Państwu zarekomendować V Ogólnopolską Konferencję Naukową Prawa Sportowego organizowaną przez koło naukowe prawa sportowego „Ius et Sport” przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, która się odbędzie w dniach 12 i 13 kwietnia 2018 roku.

Opublikowane w

Niedziela bez handlu

W dzisiejszym blogu pozwolę sobie na bardzo subiektywny komentarz oparty o własne poglądy, ale też i powierzoną mi funkcję Prezesa Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich.

Opublikowane w

Będzie nowelizacja dotycząca UKS-ów

Na początku grudnia poruszyłem temat możliwości „przeniesienia” UKS-ów bezpośrednio z rejestru prowadzonego przez Starostę do KRS. Szerzej: tutaj.

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.