Adult Search
ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

Toast cydrem

Na wstępie w Nowym Roku chciałbym wszystkim państwu życzyć zdrowia, radości, tężyzny, realizacji planów i spełnienia marzeń. A toast wznoszę … cydrem. Już tłumaczę dlaczego.

Mało kto się zapewne orientuje, że obecnie w Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad zmianą ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Do 22 grudnia był czas, by zainteresowani zgłaszali swoje uwagi. Dla świata sportu ważny jest artykuł 13 tejże ustawy, na podstawie którego producenci piwa mają – pod istotnymi ograniczeniami – prawo reklamowania się, w tym podczas prowadzonej przez organizatora imprezy sportu wyczynowego lub profesjonalnego – co ma często miejsce.

Niestety – uprawnienie takie nigdy nie zostało przyznane producentom cydru, mimo iż swego czasu  dużo się o tym mówiło podczas nałożonego przez Rosję na polskich sadowników embarga. Żadnej zmiany w tym zakresie nie przewiduje również projekt procedowanej nowelizacji ustawy.

Ponieważ w ostatnim czasie, po zmianie przepisów hazardowych, można bardzo wyraźnie zaobserwować wzrost reklamowania się i sponsoringu działalności sportowej przez  firmy bukmacherskie, uznałem, że umożliwienie reklamy cydru tożsamej, co piwa – również przyczyni się do dalszego wzrostu finansowania sportu. I to zarówno bezpośrednio poprzez reklamę prowadzonej przez organizatora imprezy sportowej, jak i poprzez obowiązkową opłatę wnoszoną na Fundusz Zajęć Sportowych. Dlatego też jako lobbista środowisk sportowych zgłosiłem zainteresowanie pracami nad projektem ustawy. Skoro jest szansa pozyskać więcej pieniędzy dla sportu z reklamy napoju zbliżonego zawartością alkoholu do piwa, pomóc polskim sadownikom i de facto znieść istniejącą fikcję (cydr i tak w rożny „barwny” sposób się reklamuje) – to czemu po prostu tego nie zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

I… po Mundialu

Emocjonujący finał zakończony zwycięstwem Francji nad Chorwacją 4:2 był ostatnim meczem rozgrywanych w Rosji finałów piłkarskich Mistrzostw Świata. Wcześniej, w meczu o 3. Miejsce Belgia pokonała Anglię 2:0. Francuzi po raz drugi sięgnęli po Puchar Świata, wcześniej w 1998 roku. Nie powiększyła się tym samym liczba triumfatorów i nadal wynosi ośmiu.

Czytaj dalej I… po Mundialu

Opublikowane w

Siatkarskie licencje klubowe na sezon 2018/19

12 lipca na oficjalnej stronie internetowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej ukazał się komunikat Komisji Licencyjnej, która poinformowała o przyznaniu licencji na sezon 2018/19 następującym klubom:

Czytaj dalej Siatkarskie licencje klubowe na sezon 2018/19

O autorze

Tomasz Dauerman

Tomasz Dauerman

Radca prawny, wykładowca, autor ponad 250 publikacji z zakresu prawa sportowego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2000 roku właściciel Kancelarii Radcy Prawnego. Menedżer wielu znanych sportowców

Wpisy autora

Opublikowane w

Wybór selekcjonera piłkarskiej Reprezentacji Polski

Jak wszyscy wiemy, Adam Nawałka  zrezygnował ze swojego stanowiska. Teraz czas poszukiwań nowego selekcjonera i podobnie jak w przypadku wyboru Nawałki, będzie to z pewnością autorski pomysł Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka.

Czytaj dalej Wybór selekcjonera piłkarskiej Reprezentacji Polski

Opublikowane w

PKOl + PKPar + PKSN = SPORT

W zeszłym tygodniu miałem przyjemność wziąć udział w dwóch bardzo ważnych dla mnie wydarzeniach. Najpierw 06 czerwca jako uczestnik konferencji naukowej nt. „problemów ruchu olimpijskiego w polskim prawie” organizowanym przez Polskie Towarzystwo Prawa Sportowego wspólnie z Polskim Komitetem Olimpijskim, następnie 09 czerwca jako organizator spotkania społeczności nieolimpijskiej w ramach Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich.

Czytaj dalej PKOl + PKPar + PKSN = SPORT

Opublikowane w

Prawo szlaku

Spotkałem się z pojęciem, że rok 2017 był rokiem turystyki. Jak podkreślał Departament Turystyki MSiT, w 2017 roku wkład turystyki do narodowego PKB był bliski 6 % i wzrósł na przestrzeni ostatnich 3 lat o blisko 20 %, sam sektor turystyki tworzy zaś prawie 700 tyś miejsc pracy. To fakty, z których należy się tylko cieszyć i spodziewać dalszego wzrostu. Tak też zapowiadano, również w 2018 roku w odniesieniu do nowych regulacji prawnych dotyczących szlaków turystycznych.

Czytaj dalej Prawo szlaku

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.
TS Escorts