ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

Podsumowanie IEM Katowice 2018

Bądźmy na bieżąco! Tegoroczny Intel Extreme Masters już za nami. Przez dwa weekendy z rzędu spodek po brzegi wypełnili fani e-sportu. Podczas wych wydarzeń mogliśmy obserwować zmagania w największe e-sportowe tytuły takie jak: DOTA 2, Counter-Strike i StarCraft 2. Oprócz tego odbywały się poboczne turnieje w PUBG, Heroes of the Storm, a także turniej damskich drużyn w Counter-Strike’u. Na imprezie mogliśmy również podziwiać stoiska różnych firm z branży IT, twórców gier komputerowych oraz zaopatrzyć się w najnowsze gadżety naszych ulubionych drużyn na ich firmowych stoiskach podczas kolejnego wydania IEM Expo.

Podsumowując wyniki rozgrywek, które przyciągnęły największe rzesze fanów:

DOTA 2 ELS One Katowice 2018:

 1. Virtus.pro – 400 tys. dolarów
 2. Vici Gaming – 200 tys. dolarów
 3. Team Liquid – 120 tys. dolarów
 4. Fnatic – 80 tys. dolarów

StarCraft 2 na IEM 2018:

 1. Rogue – 150 tys. dolarów
 2. Classic – 66 tys. dolarów
 3. Serral / Maru – po 25 tys. dolarów
 4. Serral / Maru – po 25 tys. dolarów

CS:GO na IEM 2018:

 1. Fnatic – 250 tys. dolarów
 2. FaZe Clan – 150 tys. dolarów
 3. Astralis / Team Liquid – 40 tys. dolarów
 4. Astralis / Team Liquid – 40 tys. dolarów
 5. Cloud 9 / Ninjas in Pyjamas – 15 tys. dolarów
 6. Cloud 9 / Ninjas in Pyjamas – 15 tys. dolarów
 7. SK Gaming/North – 7 tys. dolarów
 8. SK Gaming/North – 7 tys. dolarów

Oprócz najważniejszych rozgrywek toczyły się inne poboczne turnieje. Podczas pierwszego weekendu Katowickich zmagań mieliśmy okazję przyglądać się zmaganiom w nową na rynku grę, aspirującą do stania się nowym tytułem e-sportowym: Playerunknown’s Battlegrounds. Podczas turnieju 16 drużyn z całego świata rywalizowało na unikalnej scenie zbudowanej dla aż 64 graczy.

Wyniki PUBG Invitational:

 1. Avangar – 25 tys. Dolarów
 2. OpTic Gaming – 12 tys. Dolarów
 3. Cloud9 – 8 tys. Dolarów
 4. FaZe Clan – 5 tys. dolarów

Heroes of the Strom to kolejny wschodzący tytuł z gatunku MOBA, który pozostaje w cieniu DOTA 2 i League of Legends, co nie zmienia faktu, że jest to świetna gra do oglądania i każdy, kto śledził katowickie zmagania może to potwierdzić. W turnieju zmierzyły się cztery zespoły z Europy oraz z USA.

Wyniki HDC Western Clash:

 1. Team Dignitas – 30 tys. Dolarów
 2. Zealots – 20 tys. Dolarów
 3. Tempo Storm – 15 tys. Dolarów
 4. Fnatic – 10 tys. dolarów

W Katowicach oprócz głównych zmagań w popularną grę Counter-Strike odbył się turniej CS:GO Intel Challenge, czyli rozgrywki z udziałem damskich drużyn esportowych. W Katowicach spotkało się w sumie osiem ekip podzielonych na dwie grupy, a na najwyższym miejscu podium stanęła amerykańsko-kanadyjska drużyna Team Dignitas Female, która w finale pokonała Squared Female posiadająca w swoim składzie polską zawodniczkę.

Wyniki CS:GO Intel Challenge:

 1. Team Dignitas Female – 25 tys. Dolarów
 2. Squared Female – 12 tys. Dolarów
 3. RES Gaming – 8 tys. Dolarów
 4. Keys Stars Female – 5 tys. dolarów

Gratulujemy wygranym i podziwiamy wszystkich, którzy w mrozie stali w wielogodzinnych kolejkach po to żeby móc dopingować zawodników na żywo i zaczynamy oficjalne odliczanie do turnieju IEM 2019!

(fot. antyradio)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

Dirty Racing

W Formule 1, jak w każdym innym sporcie, sportowcy nie zawsze są w stanie zapanować nad emocjami. Czasami pokusa niedozwolonego zachowania, „urywającego” kilka sekund jest zbyt silna. Zdarzają się też w trakcie zawodów sytuacje charakterystyczne dla ruchu samochodowego na całym świecie, takie jak zajeżdżanie drogi, blokowanie innych, specjalne hamowanie lub delikatne przepychanie.

Opublikowane w

FIFA wskazała kluczowe kierunki rozwoju międzynarodowych rozgrywek

Rada FIFA kilka dni temu w Bogocie odbyła pierwsze spotkanie w tym roku, na którym omówiono wiele ważnych inicjatyw związanych z przyszłością międzynarodowych rozgrywek.

O autorze

Justyna Wrona

Justyna Wrona

Aplikant adwokacki

Wpisy autora

Opublikowane w

Co to jest STREAMING?

Zgodnie z powszechną definicją streaming to przesyłanie plików multimedialnych (rzadziej samego dźwięku) poprzez internet do komputera użytkownika i odtwarzanie go na ekranie w czasie rzeczywistym.

Opublikowane w

Wizy sportowe dla graczy komputerowych

Czy jest możliwe aby w aktualnych realiach prawnych polski gracz komputerowy zdobył wizę przeznaczoną dla sportowców? W pierwszej kolejności należy przyjrzeć się polskim realiom. “Sport zawodowy” to uprawianie sportu w taki sposób, w jaki świadczy się pracę lub usługi za wynagrodzeniem, bez względu na to, czy pomiędzy sportowcem zawodowym a odpowiednią organizacją sportową istnieje formalna umowa o pracę czy też nie, w przypadku gdy wynagrodzenie przekracza koszty uczestnictwa i stanowi znaczącą część dochodów dla sportowca (por. Rozporządzenie Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu. (CELEX: 32014R0651).

Opublikowane w

Katowice znów centrum największych wydarzeń e-sportowych

Katowicki Spodek oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe po raz kolejny stał się areną jednych z najbardziej prestiżowych turniejów – ESL One Katowice powered by Intel (24-25 lutego), a już za tydzień gościć będzie Intel Extreme Masters World Championship Katowice (2-4 marca). Zmagania te przyciągnęły najlepsze drużyny i zawodników Dota 2, CS:GO i StarCraft II. Podobnie jak w poprzednich latach wstęp na oba wydarzenia będzie całkowicie darmowy. Po raz pierwszy w ramach wydarzenia nie odbył się turniej w League of Legends.

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

Zapytaj prawnika

Masz do nas pytanie na temat prawa sportowego? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.