ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

Niedziela bez handlu

W dzisiejszym blogu pozwolę sobie na bardzo subiektywny komentarz oparty o własne poglądy, ale też i powierzoną mi funkcję Prezesa Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich.

Jestem zwolennikiem ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Nie zabieram tutaj głosu z perspektywy Episkopatu, czy strażników przestrzegania prawa pracy, ale jako miłośnik i zwolennik szeroko rozumianego sportu powszechnego, czy rekreacji.

Już pierwsze badania pokazały, że o 421 % wzrosła w ostatnią niedzielę liczba osób w parkach i na terenach rekreacyjnych w porównaniu z innymi niedzielami ( również tymi z poprzednich lat o podobnych warunkach ładnej pogody ). Stąd wniosek jest bardzo prosty – to ograniczenie po prostu działa !!! Wiem, że można się spierać o nasze prawa wolnościowe, itp., ale kiedyś też narzekałem na wprowadzany obowiązek zapinania pasów, a dzisiaj inaczej sobie nie wyobrażamy.

To, co konieczne i taka jest rola państwa, samorządów i też trochę organizacji pozarządowych, to zwiększyć i wspomóc finansowo ofertę na możliwość spędzania wolnego czasu. Ogromna tu chociażby rola Departamentu Sportu dla Wszystkich MSiT.

Obserwując jak fantastyczne sporty, często będące nowymi trendami i wzbudzającymi zainteresowanie od najmłodszych do najstarszych skupia Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich jestem przekonany, że przed nami „zdrowy czas”. Ale to się może udać tylko wtedy, kiedy wraz ze zmianami w ustawodawstwie rozpoczniemy dyskusję o zmianie modelu finansowania sportu w Polsce w ogóle. Szczegóły wkrótce.

(zdjęcie ma charakter ilustracyjny)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

Usunięcie z ławki rezerwowych

Rozgrywki piłkarskie sezonu 2017/2018 są już w decydującej fazie zarówno w Europie, jak i w Polsce. Jak ostatnio wspominałem, towarzyszy im sporo emocji i to niekoniecznie samych pozytywnych. W poprzednim odcinku pisałem o naruszeniu nietykalności cielesnej sędziego, a dziś pora na przepisy dyscyplinarne, dotyczące trenerów i innych osób funkcyjnych, zasiadających na ławce rezerwowych.

Opublikowane w

Naruszenie nietykalności cielesnej w polskiej piłce nożnej

Rozgrywki sezonu 2017/2018 w Polsce wkroczyły w decydującą fazę. Na wszystkich frontach trwa walka o punkty, znamy już także finalistów Pucharu Polski, o którym ostatnio sporo pisaliśmy, a tej walce towarzyszą emocje, czasem niezdrowe i niesportowe zachowania, także groźby, a nawet przemoc lub naruszenie nietykalności cielesnej.

O autorze

Tomasz Dauerman

Tomasz Dauerman

Radca prawny, wykładowca, autor ponad 250 publikacji z zakresu prawa sportowego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2000 roku właściciel Kancelarii Radcy Prawnego. Menedżer wielu znanych sportowców

Wpisy autora

Opublikowane w

CENTRUM MEDIACJI SPORTOWEJ przy Polskim Komitecie Sportów Nieolimpijskich

Z ogromną przyjemnością pragnę poinformować, iż w dniu dzisiejszym rozpoczyna działalność Centrum Mediacji Sportowej przy Polskim Komitecie Sportów Nieolimpijskich www.centrummediacjisportowej.pl

Opublikowane w

V Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Sportowego „Prawo. Sport. Finanse. 2018”

Z ogromną przyjemnością chciałbym Państwu zarekomendować V Ogólnopolską Konferencję Naukową Prawa Sportowego organizowaną przez koło naukowe prawa sportowego „Ius et Sport” przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, która się odbędzie w dniach 12 i 13 kwietnia 2018 roku.

Opublikowane w

Będzie nowelizacja dotycząca UKS-ów

Na początku grudnia poruszyłem temat możliwości „przeniesienia” UKS-ów bezpośrednio z rejestru prowadzonego przez Starostę do KRS. Szerzej: tutaj.

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.