ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

Netflix, Spotify i Steam a Unia Europejska

Komisja Europejska wprowadziła nowe regulacje prawne dotyczące korzystania z usług związanych z mediami cyfrowymi. Od 1 kwietnia w życie weszły przepisy, które gwarantują użytkownikom internetowych platform multimedialnych swobodny dostęp do zawartości bibliotek Netflixa, Spotify, Steam czy Player.pl na terenie wszystkich krajów członkowskich UE.

Wielu z nas przydarzyła się pewnie sytuacja, w której poza granicami kraju po całym dniu zwiedzania wracając do hotelu po uruchomieniu swojego ulubionego serwisu VoD na laptopie rozstawionym przed sofą wyświetla się informacja “Nie masz dostępu do zawartości. Znajdujesz się w kraju, w którym dany serial nie jest udostępniany.” Podczas podróżowania na terenie Unii może się zdarzyć, że odbiorca traci dostęp do treści i usług, za które opłaca abonament. Nowe regulacje prawne sprawią, że coś takiego nie będzie już miało miejsca.

Nowe prawo ma powodować, że klient komercyjnych platform multimedialnych ma zagwarantowany dostęp do swojej biblioteki w każdym kraju członkowskim UE. Tyczy się to treści wideo, muzyki, audiobooków, e-booków, a także gier wideo. Spotify, Netflix, Origin, HBO GO, Deezer, Storytel, Steam, Showmax – wszystkie te usługi mają nie tylko działać za granicą, ale również oferować cyfrową bibliotekę o takiej samej zawartości jak ta, do której posiadaliśmy dostęp w Polsce.

Nowe prawo obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej od 1 kwietnia 2018 r. i ma być to logiczne następstwo zmian w opłatach roamingowych, które stały się faktem kilka miesięcy wcześniej. Według danych Brukseli aż 30 proc. Europejczyków posiada wykupiony abonament na platformach cyfrowej dystrybucji. Komisja Europejska podkreśla, że najczęściej problemy z zagranicznym dostępem dotyczyły sportowych transmisji. Teraz się ma to zmienić.

Zmiany te nie oznaczają jednak, że każdy Polak będzie miał dostęp do tych samych treści co Niemiec lub Francuz. Wciąż istnieje podział na rynki krajowe wewnątrz Unii Europejskiej. Programu dostępnego w Polsce dalej może brakować w Niemczech i odwrotnie. Konto każdego użytkownika wciąż będzie zorientowane wyłącznie na te treści, które są udostępniane w kraju pochodzenia/założenia usługi/podpisania umowy.

Digital Single Market to krok w odpowiednim kierunku – podział na rynki krajowe wewnątrz Unii Europejskiej wciąż istnieje, lecz regulacja prawna mająca taki wydźwięk pokazała czego możemy się spodziewać w przyszłości po Komisji Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

VAR na Mundialu

Dziś będzie o systemie VAR czyli Video Assistant Referee i jego stosowaniu podczas finałów piłkarskich Mistrzostw Świata Rosja 2018. My – polscy kibice futbolu znamy ten system z meczów Ekstraklasy, wszak sezon 2017/2018 był premierowym, jeśli chodzi o stosowanie VAR-u. Tak się przyzwyczailiśmy, źe gdy przyszło do ostatniej kolejki sezonu zasadniczego i niemożności rozegrania wszystkich ośmiu spotkań z VAR-em, to Prezes PZPN Zbigniew Boniek rzucił propozycję by kolejkę rozłożyć na 2 dni. Kluby się nie zgodziły i chciały grać w jednym terminie o jednej godzinie i kolejkę rozegrano bez VAR-u by szanse wszystkich były równe.

Czytaj dalej VAR na Mundialu

Opublikowane w

Ograniczenia w zakresie reklamy i działalności marketingowej podczas Mundialu w Rosji

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji trwają już w najlepsze a zainteresowanie widzów z całego świata pochłania przede wszystkim rywalizacja sportowa. Mundial może być jednak ciekawy nie tylko z perspektywy sportowej, ale również prawnej.

Czytaj dalej Ograniczenia w zakresie reklamy i działalności marketingowej podczas Mundialu w Rosji

O autorze

Justyna Wrona

Justyna Wrona

Aplikant adwokacki

Wpisy autora

Opublikowane w

Poczuj klimat mundialu z FIFA 18 World Cup

Blisko 24 lata temu na rynek trafiła gra, którą pokochały miliony fanów na całym świecie. Dziś to jedna z najbardziej znanych serii gier w historii.

Czytaj dalej Poczuj klimat mundialu z FIFA 18 World Cup

Opublikowane w

Twórcy PUBG pozywają projektantów Fortnite o naruszenie praw autorskich

Twórcy popularnej strzelanki PlayerUnknown’s Battlegrounds z firmy PUBG Corp. pozwali Epic Games, które odpowiedzialne jest za powstanie darmowego Fortnite Battle Royale.

Czytaj dalej Twórcy PUBG pozywają projektantów Fortnite o naruszenie praw autorskich

Opublikowane w

Na czym polega fenomen nowej gry Epic Games – Fortnite?

Mimo faktu, że gra istnieje bardzo krótko aktualnie dałoby się napisać na jej temat pokaźną książkę. Tytuł ten pobił wszelkie rekordy, nie tylko w oglądalności i ilości graczy, ale głównie ustanawiając bardzo wysoką finansową poprzeczkę dla innych gier, które chcą zainteresować swoim tytułem profesjonalnych graczy i przetrzeć swoje szlaki do e-sportu.

Czytaj dalej Na czym polega fenomen nowej gry Epic Games – Fortnite?

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.