ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

Katowice znów centrum największych wydarzeń e-sportowych

Katowicki Spodek oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe po raz kolejny stał się areną jednych z najbardziej prestiżowych turniejów – ESL One Katowice powered by Intel (24-25 lutego), a już za tydzień gościć będzie Intel Extreme Masters World Championship Katowice (2-4 marca). Zmagania te przyciągnęły najlepsze drużyny i zawodników Dota 2, CS:GO i StarCraft II. Podobnie jak w poprzednich latach wstęp na oba wydarzenia będzie całkowicie darmowy. Po raz pierwszy w ramach wydarzenia nie odbył się turniej w League of Legends.

Fani League of Legends z pewnością są zawiedzeni takim rozwojem spraw, z tego powodu podczas ESL One Katowice 2018 spotkamy na pewno dużo więcej sympatyków innego wielkiego tytułu z tego samego gatunku – Dota2. Gra ta wywodzi się bezpośrednio z produkcji, która zapoczątkowała gatunek gier MOBA. Turniej organizowany w Katowicach przez ESL i firmę Intel był pierwszym turniejem typu Major w Dotę 2 organizowanym w Polsce. Szesnaście najlepszych drużyn z całego świata walczyło o lwią część puli nagród. W tej znalazło się ok. 3,6 mln zł oraz 1 500 punktów rankingowych, mogących dać awans na kolejną imprezę z cyklu The International. Zawody trwały w sumie sześć dni, a faza pucharowa gościła na dużej scenie w Spodku w ten weekend tj. 24-25 lutego.

Tydzień później rozpocznie się Intel Extreme Masters 2018. Podczas Intel Extreme Masters World Championship Katowice wyłonieni zostaną mistrzowie świata w Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II. Zmagania będą trwały sześć dni, a same play-offy odbędą się 2-4 marca 2018 roku w Spodku. Szesnaście najlepszych drużyn CS:GO z całego globu rywalizować będzie o najwyższą w historii cyklu pulę nagród wynoszącą ok. 2 mln zł. Z kolei zawodnicy StarCraft II będą walczyć o 1,6 mln. zł. Zwycięzca turnieju w SC2 uzyska również bezpośredni awans na WCS Global Finals.

Oprócz ESL One i IEM, do Katowic wróciły największe targi utrzymane w tematyce e-sportowej – IEM Expo, które ponownie odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Jednak tym razem odwiedzający będą mogli obcować z najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w gamingu przez oba weekendy. Na IEM Expo składać się będzie ponad 8000 m2 przestrzeni wystawienniczej, na której znajdą się chociażby trzy e-sportowe sceny, Intel Experience Zone oraz strefa biznesowa. W Intel Experience Zone odwiedzający będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, zagrać w niedawno wydane gry, przetestować sprzęt i wypróbować technologię Virtual Reality. IEM Expo to także świetna szansa do nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

W tym roku wyjątkowo podczas drugiego weekendu wydarzenia będziemy mieli okazję oglądać również trzecią edycję Pucharu Polski Cybersport, kontynuacji wieloletnich rozgrywek spod szyldu Cybersport, który zakończy się finałem podczas targów IEM Expo, towarzyszących Intel Extreme Masters World Championship Katowice 2018. Do rywalizacji o zwycięstwo i nagrody z puli wynoszącej 50 tys. zł staną drużyny Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends. W Katowicach pojawią się po cztery zespoły z każdej gry, wyłonione na podstawie internetowych eliminacji. Zarówno w CS:GO, jak i w League of Legends, odbędą się dwie tury kwalifikacji. Każda z nich wyłoni 16 uczestników drabinki pojedynczej eliminacji. Cztery najlepsze drużyny z tego etapu zmierzą się w ćwierćfinałach z czterema zaproszonymi ekipami.

Turniej Intel Extreme Masters to najdłużej funkcjonujący globalny cykl rozgrywek e-sportowych. Ubiegłoroczne, odbywające się w ciągu dwóch weekendów finały, przyciągnęły do katowickiego „Spodka” ponad 170 tys. kibiców. Dalsze 46 mln osób śledziło rozgrywki w sieci. Najlepsi zawodnicy z całego świata rywalizowali w trzech grach na PC o pulę nagród wynoszącą 2,5 mln złotych. Polska w ten sposób na stałe zaznaczyła się na mapie świata jako znaczący gracz na arenie międzynarodowej w branży e-sportu. Wydarzenie w Katowicach przez długi czas było największym tego typu i każda osoba, która uważa się za zaznajomioną z branżą e-sportu, o nim słyszała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

Dirty Racing

W Formule 1, jak w każdym innym sporcie, sportowcy nie zawsze są w stanie zapanować nad emocjami. Czasami pokusa niedozwolonego zachowania, „urywającego” kilka sekund jest zbyt silna. Zdarzają się też w trakcie zawodów sytuacje charakterystyczne dla ruchu samochodowego na całym świecie, takie jak zajeżdżanie drogi, blokowanie innych, specjalne hamowanie lub delikatne przepychanie.

Opublikowane w

FIFA wskazała kluczowe kierunki rozwoju międzynarodowych rozgrywek

Rada FIFA kilka dni temu w Bogocie odbyła pierwsze spotkanie w tym roku, na którym omówiono wiele ważnych inicjatyw związanych z przyszłością międzynarodowych rozgrywek.

O autorze

Justyna Wrona

Justyna Wrona

Aplikant adwokacki

Wpisy autora

Opublikowane w

Co to jest STREAMING?

Zgodnie z powszechną definicją streaming to przesyłanie plików multimedialnych (rzadziej samego dźwięku) poprzez internet do komputera użytkownika i odtwarzanie go na ekranie w czasie rzeczywistym.

Opublikowane w

Wizy sportowe dla graczy komputerowych

Czy jest możliwe aby w aktualnych realiach prawnych polski gracz komputerowy zdobył wizę przeznaczoną dla sportowców? W pierwszej kolejności należy przyjrzeć się polskim realiom. “Sport zawodowy” to uprawianie sportu w taki sposób, w jaki świadczy się pracę lub usługi za wynagrodzeniem, bez względu na to, czy pomiędzy sportowcem zawodowym a odpowiednią organizacją sportową istnieje formalna umowa o pracę czy też nie, w przypadku gdy wynagrodzenie przekracza koszty uczestnictwa i stanowi znaczącą część dochodów dla sportowca (por. Rozporządzenie Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu. (CELEX: 32014R0651).

Opublikowane w

Podsumowanie IEM Katowice 2018

Bądźmy na bieżąco! Tegoroczny Intel Extreme Masters już za nami. Przez dwa weekendy z rzędu spodek po brzegi wypełnili fani e-sportu. Podczas wych wydarzeń mogliśmy obserwować zmagania w największe e-sportowe tytuły takie jak: DOTA 2, Counter-Strike i StarCraft 2. Oprócz tego odbywały się poboczne turnieje w PUBG, Heroes of the Storm, a także turniej damskich drużyn w Counter-Strike’u. Na imprezie mogliśmy również podziwiać stoiska różnych firm z branży IT, twórców gier komputerowych oraz zaopatrzyć się w najnowsze gadżety naszych ulubionych drużyn na ich firmowych stoiskach podczas kolejnego wydania IEM Expo.

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

Zapytaj prawnika

Masz do nas pytanie na temat prawa sportowego? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.