ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

FIFA wskazała kluczowe kierunki rozwoju międzynarodowych rozgrywek

Rada FIFA kilka dni temu w Bogocie odbyła pierwsze spotkanie w tym roku, na którym omówiono wiele ważnych inicjatyw związanych z przyszłością międzynarodowych rozgrywek.

FIFA zatwierdziła przyjęcie najnowszych zmian w zasadach gry podczas Mistrzostw Świata FIFA w 2018 r., a także procedurę głosowania, która odbędzie się podczas 68. Kongresu FIFA przy podejmowaniu decyzji o wyznaczeniu gospodarza Mistrzostw Świata 2026 w FIFA.

Skupmy się zatem, na tym, co najważniejsze dla widza, czyli zasadach gry. FIFA zdecydowała się na użycie sędziów asystentów wideo (VAR) we wszystkich meczach Mistrzostw Świata w Rosji. Poza tym, w dogrywce będzie możliwe skorzystanie z jednej dodatkowej, czwartej zmiany. W związku z tym, oczekiwania wielu ekspertów się potwierdziły. O ile VAR cały czas budzi wiele kontrowersji, o tyle co do rzeczonej czwartej zmiany wielu znawców piłki jest zgodnych – taki zabieg był konieczny.

Oczywiście należy pamiętać, że nie jest to novum w międzynarodowej piłce. Wcześniej już, uwzględniając rekomendacje odpowiedzialnej za przepisy gry Międzynarodowej Rady Piłkarskiej (IFAB), takie rozwiązanie (tytułem „eksperymentu”) wprowadzono chociażby w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej kobiet  do lat 20, które odbyły się w Papui-Nowej Gwinei, a także w klubowych mistrzostwach świata w Japonii.

Co do zasady, FIFA zgodziła się, że istnieje zasadnicza potrzeba wspierania kobiecej piłki nożnej i wzmocnienia obecnego wizerunku międzynarodowych rozgrywek kobiet. Jednak, po fazie konsultacji, FIFA zdecydowała, że ​​sprawa wymaga dalszej analizy i powinna zostać poddana rewizji na nadchodzących posiedzeniach Rady.

Po dyskusji na temat zalet i wad przyjęcia innej strategii na przyszłość międzynarodowych rozgrywek młodzieżowych, Rada FIFA postanowiła pozostać przy istniejącej strukturze turniejów U-17 i U-20 dla kobiet i mężczyzn, które rozgrywane są co dwa lata. Co równie istotne, najbliższy taki turniej, tj. Mistrzostwa Świata U-20 odbędzie się w Polsce. Jest to znakomita wiadomość, zarówno dla PZPN, który w przyszłym roku będzie obchodził swoje 100. urodziny, jak i dla całej polskiej piłki.

Po miesiącach konsultacji, zarówno w odpowiednich komitetach FIFA, jak i przeprowadzonych pomiędzy FIFA a najważniejszymi zainteresowanymi stronami, FIFA uzgodniła dokładne brzmienie ważnych poprawek do Regulaminu w sprawie statusu i transferu zawodników, o których powiemy sobie w kolejnym artykule.

Następne posiedzenie Rady FIFA zaplanowano na 10 czerwca 2018 r., w Moskwie, na krótko przed 68. Kongresem FIFA i rozpoczęciem Mistrzostw Świata.

(źródło: FIFA.com)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

VAR na Mundialu

Dziś będzie o systemie VAR czyli Video Assistant Referee i jego stosowaniu podczas finałów piłkarskich Mistrzostw Świata Rosja 2018. My – polscy kibice futbolu znamy ten system z meczów Ekstraklasy, wszak sezon 2017/2018 był premierowym, jeśli chodzi o stosowanie VAR-u. Tak się przyzwyczailiśmy, źe gdy przyszło do ostatniej kolejki sezonu zasadniczego i niemożności rozegrania wszystkich ośmiu spotkań z VAR-em, to Prezes PZPN Zbigniew Boniek rzucił propozycję by kolejkę rozłożyć na 2 dni. Kluby się nie zgodziły i chciały grać w jednym terminie o jednej godzinie i kolejkę rozegrano bez VAR-u by szanse wszystkich były równe.

Czytaj dalej VAR na Mundialu

Opublikowane w

Ograniczenia w zakresie reklamy i działalności marketingowej podczas Mundialu w Rosji

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji trwają już w najlepsze a zainteresowanie widzów z całego świata pochłania przede wszystkim rywalizacja sportowa. Mundial może być jednak ciekawy nie tylko z perspektywy sportowej, ale również prawnej.

Czytaj dalej Ograniczenia w zakresie reklamy i działalności marketingowej podczas Mundialu w Rosji

O autorze

prawosportowe

Prawo Sportowe

Redakcja prawosportowe.pl

Wpisy autora

Opublikowane w

Ekspert Kancelarii Dauerman na falach eteru

Ekspert Kancelarii Prawa Sportowego i Gospodarczego „Dauerman” – Maciej Broda będzie we wtorek 12 czerwca, po godzinie 10.30 gościem Polskiego Radia 24.  Tematem programu będą świadczenia finansowe dla klubów w związku z udziałem zawodników na Mundialu. Audycję poprowadzi Jakub Kukla. Zapraszamy do słuchania tutaj.

Opublikowane w

Dyskwalifikacja czasowa, a zmiana klubu przez piłkarza

Ostatnio pisałem o karze dla klubu, którego drużyna prowadzona była w zawodach przez trenera bez ważnej licencji, wcześniej było o wykluczeniu grającego trenera, a dziś pora na wykluczenie zawodnika z meczu (ukaraniem czerwoną kartką), a konkretnie przewinienie uregulowane w art. 61 §2 Regulaminu Dyscyplinarnego Polskiego Związku Piłki Nożnej i konsekwencje jakie dyskwalifikacja czasowa niesie za sobą w przypadku zmiany klubu, a idąc jeszcze dalej zmiany krajowej federacji czyli zmiany klubu na zagraniczny.

Czytaj dalej Dyskwalifikacja czasowa, a zmiana klubu przez piłkarza

Opublikowane w

Kolejne zmiany w regulaminach europejskich rozgrywek

Ponieważ, w przyszłym sezonie rozpoczyna się nowy, trzyletni cykl międzynarodowych rozgrywek klubowych, mogliśmy być pewni, że w regulaminach Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA wprowadzi jakieś nowości, które będą stosowane od początku sezonu 2018/19 i tak też się stało.

Czytaj dalej Kolejne zmiany w regulaminach europejskich rozgrywek

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.