Adult Search
ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

Faza pucharowa Mundialu 2018

Czwartek, 28 czerwca 2018 roku, to ostatni dzień fazy grupowej finałów piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji. Reprezentacja Polski wygrała w ostatnim meczu z Japonią 1:0, ale Biało-Czerwoni już po dwóch kolejkach i porażkach z Senegalem 1:2 oraz Kolumbią 0:3 stracili szanse na awans do 1/8 finału, czyli grona szesnastu najlepszych zespołów. Zasady awansu z fazy grupowej opisywałem tutaj, a warto dodać, że po zwycięstwie Kolumbii nad Senegalem 1:0, o awansie Japonii, a nie Senegalu zadecydowała klasyfikacja Fair Play, bo oba zespoły miały po 4 punkty i bramki 4:4 i trzeba było ustalić kolejność grupie.

Chodziło tutaj o miejsca 2 i 3, wszak drugie miejsce dawało awans, a trzecie już tylko wyjazd do domu. Wiele jest dyskusji, czy klasyfikacja Fair Play jest ok dla rozstrzygania w takich przypadkach. Wcześniej, jeszcze kilka lat temu do klasyfikacji zaliczano też tzw. pozytywną grę, ocenianą przez delegata, ale to temat na innego bloga i nie czas na to teraz.

Przed nami już tylko wieczorne mecze, ale i tak już wiadomo, że z grupy G dalej awansują Anglia i Belgia. Ich bezpośredni mecz zdecyduje jedynie o kolejności w grupie.

Zgodnie z postanowieniami art. 33.1 regulaminu mistrzostw świata – oryginalna nazwa: „REGULATIONS 2018 FIFA World Cup Russia™”, drużyny stworzą w 1/8 finału następujące pary:

1 A (1 miejsce w grupie A, oryg. Winner A) – 2 B (2 miejsce w grupie B, oryg. Runner-up B),

1 B – 2 A,

1 C – 2 D,

1 D – 2 C,

1 E – 2 F,

1 F – 2 E,

1 G – 2 H,

I 1 H – 2 G.

W art. 33 Regulaminu jest też takie zastrzeżenie – Note: the above configuration does not represent the chronological order in which the matches will be played. Zatem ta konfiguracja nie jest konfiguracją chronoiogiczną, bowiem jak spojrzymy na terminarz, to w sobotę 30 czerwca o 16,00, 1/8 finału rozpoczyna się meczem 1 C – 2 D, a kończy we wtorek 3 lipca o 20,00 meczem 1 H – 2G.

Po 34 z 36 meczów grupowych, pary są następujące:

1 A – 2 B, Urugwaj – Portugalia,

1 B – 2 A, Hiszpania – Rosja,

1 C – 2 D, Francja – Argentyna,

1 D – 2 C, Chorwacja – Dania,

1 E – 2 F, Brazylia – Meksyk,

1 F – 2 E, Szwecja – Szwajcaria,

1 G – 2 H, Anglia/Belgia – Japonia,

I 1 H – 2 G, Kolumbia – Anglia/Belgia.

Zasady awansu do dalszych gier, czyli do ćwierćfinału uregulowano w art. 33.2 oraz 33.3 Regulaminu, „If, after 90 minutes, a match ends in a draw, extra time of two periods of 15 minutes each will be played. If the score is level after extra time, penalty kicks will be taken to determine the winner in accordance with the procedure described in the Laws of the Game” oraz “The winners of the eight matches in the round of sixteen will qualify for the quarter-finals”. Właściwie patrząc od końca: zwycięzcy tych ośmiu meczów czyli 1/8 finału awansują do ćwierćfinału. Natomiast, jeśli po 90 minutach, mecz zakończy się remisem, rozgrywana będzie dogrywka 2×15 minut. Jeśli po dogrywce będzie nadal remis, wówczas rozegrane zostaną rzuty karne zgodnie z procedurą wyłaniania zwycięzcy według „Przepisów Gry w Piłkę Nożną”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

Pro Junior System IV liga na sezon 2018/2019

Nieco w cieniu dyskusji dotyczącej udziału zawodników o statusie młodzieżowca w rozgrywkach Pucharu Polski, Zarząd PZPN uchwałą nr VI/139 z 14 lipca 2018 r. wprowadził program Pro Junior System IV liga na sezon 2018/2019. W dzisiejszym artykule omówione zostaną główne założenia programu, w szczególności: sposób obliczania punktów, ustalania klasyfikacji końcowej oraz dystrybucji nagród pieniężnych dla klubów.

Czytaj dalej Pro Junior System IV liga na sezon 2018/2019

Opublikowane w

Precedensowe postępowanie przed FIFA

6 lipca 2018 r. do Komisji Rozstrzygania Sporów FIFA wpłynął pozew klubu piłkarskiego Sporting Lizbona CP przeciwko jego byłemu bramkarzowi – Rui Patricio oraz angielskiemu klubowi Wolverhampton Wanderers F.C., o zapłatę 54 mln Euro.[1] Rozstrzygnięcie Komisji może mieć kapitalny wpływ na obraz współczesnego futbolu.

Czytaj dalej Precedensowe postępowanie przed FIFA

O autorze

Maciej Żyłka

Maciej Żyłka

Prawnik, Dziennikarz, Szef contentu internetowego prawosportowe.pl Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez kilkanaście lat dziennikarz sportowy Radia Wrocław.

Wpisy autora

Opublikowane w

I… po Mundialu

Emocjonujący finał zakończony zwycięstwem Francji nad Chorwacją 4:2 był ostatnim meczem rozgrywanych w Rosji finałów piłkarskich Mistrzostw Świata. Wcześniej, w meczu o 3. Miejsce Belgia pokonała Anglię 2:0. Francuzi po raz drugi sięgnęli po Puchar Świata, wcześniej w 1998 roku. Nie powiększyła się tym samym liczba triumfatorów i nadal wynosi ośmiu.

Czytaj dalej I… po Mundialu

Opublikowane w

Czas półfinałów

Francja – Belgia i Anglia – Chorwacja to pary półfinałowe rozgrywanych w Rosji finałów piłkarskich Mistrzostw Świata. Jako pierwsi już, we wtorek 10 lipca w Sankt Petersburgu, Francuzi zagrają z Belgami. W drużynie „Czerwonych Diabłów” zabraknie Thomasa Meuniera, który musi pauzować za dwie żółte kartki.

Czytaj dalej Czas półfinałów

Opublikowane w

Zmiany w Pro Junior System

Od 2 lat działa w polskiej piłce nożnej Pro Junior System. W tym roku doczekał się zmian. Zostały one wprowadzone Uchwałą nr V/89 z dnia 23 maja 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zmiany Uchwały nr V/94 z dnia 24 maja 2016 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej dot. przyjęcia regulaminu programu Pro Junior System na sezon 2016/2017 i następne.

Czytaj dalej Zmiany w Pro Junior System

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.
TS Escorts