ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

Coś dla Pań

Dzisiejszym wpisem chciałabym zainteresować Panie biorące udział we współzawodnictwie sportowym oraz wszystkie osoby, które związane są ze sportem kobiet. Zatem słów kilka o nowopowstałej inicjatywie, czyli o interesująco zapowiadającej się międzynarodowej platformie: women in sport, a także projektach jej towarzyszących. 

Jednym z podmiotów (założycieli) platformy jest International Sport and Culture Association (ISCA). Współpracuje on z 217 organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami z sektora prywatnego jak i publicznego. Jej członkami jest ponad 40 milionów osób z 83 krajów. Działalność ISCA wspiera ogólną politykę HEPA Europe i jest twórcą kampanii NowWeMOVE.

Wspomniana platforma jest i ma być miejscem, w którym kobiety zaangażowane w sport mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, pomysłami, dawać propozycje kampanii, konferencji czy też udostępniać materiały, z którymi ich zdaniem warto się zapoznać. Jest ona odpowiedzią na coraz większą popularność kobiecego sportu, szczególnie w takich dyscyplinach jak skoki narciarskie, boks, piłka nożna, czy krykiet.

Na platformie możemy zapoznać się aktualnie z 60 projektami z 12 krajów. Aby projekt został umieszczony w tym katalogu musi spełniać m.in. następujące kryteria: być innowacyjny, wpisywać się w sportowe cele UE, wskazywać na praktyczne wskazówki, dzielić się doświadczeniem z realizowanego przedsięwzięcia, zostać uznany jako ten, który przynosi trwałe rezultaty. Zamieszczone projekty to działania o charakterze lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym.

Projekty przedstawione są w formie plików PDF, ze wskazaniem kraju, roku, rodzaju, celu, grupy docelowej rezultatów, kontaktu do organizacji odpowiedzialnej za projekt.

W mojej ocenie warto zaglądać na przedmiotową platformę. Być może jakiś pomysł będzie mógł zostać analogicznie zrealizowany na naszym krajowym podwórku? Może uda się nawiązać dodatkowe kontakty, czy też znaleźć inspirację do podjęcia ciekawych inicjatyw?

Szczegóły na stronie internetowej womeninsport.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

Kinga Kania

Kinga Kania

Kinga Kania, prawnik, menedżer sportu. Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego, Absolwentka Polskiej Akademii Sportu w Warszawie

Wpisy autora

Opublikowane w

Czy nadchodzą zmiany w kobiecej piłce nożnej?

Na portalu wielokrotnie poruszaliśmy zagadnienia dotyczące sportu kobiet, czy też kierunkując się na jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych poruszaliśmy tematykę kobiecego futbolu. Za każdym razem wskazywaliśmy na obszary, które wymagają modyfikacji, aby polepszyć status prawny zawodniczek. Dzisiaj także będzie  o zmianach, ale bardziej pod kątem wizerunkowym.

Czytaj dalej Czy nadchodzą zmiany w kobiecej piłce nożnej?

Opublikowane w

Porozumienie FIFA i FIFPro

Kilka dni temu – 6 listopada, FIFA oraz Międzynarodowa Federacja Piłkarzy Zawodowych (FIFPro) zawarły sześcioletnią umowę o współpracy, której przedmiotem jest wzmocnienie kooperacji pomiędzy tymi podmiotami, co finalnie ma się przełożyć oczywiście na poprawę zarządzania piłką nożną w skali globalnej. Poniżej przedstawię najważniejsze założenia wskazanej umowy.

Czytaj dalej Porozumienie FIFA i FIFPro

Opublikowane w

Dziedziczenie w e-sporcie (?)

W dzisiejszym blogu odniosę się do tematu, na który powinni zwrócić uwagę gracze e-sportu, a który jeszcze powoduje, że doktryna prawnicza nie zajmuje jednoznacznego stanowiska w tej kwestii. Orzecznictwo sądowe również nie służy w tym przypadku szczególną pomocą. We wcześniejszym swoim wpisie ,,Wirtualny świat i nowe wyzwania” wskazywałam na problemy prawne związane ze sprzedażą oraz kradzieżami w wirtualnym świecie. Okazuje się jednak, że równie problematyczna jest kwestia dziedziczenia wirtualnych dóbr. Co ze zgromadzonymi na koncie gracza wirtualnymi przedmiotami, których wartość wielokrotnie to nawet kilkaset tysięcy euro? Co do zasady każdy ma prawo rozporządzania własnością na wypadek śmierci, a konsekwencją śmierci jest dziedziczenie spuścizny zmarłego po jego śmierci przez osoby najbliższe.

Czytaj dalej Dziedziczenie w e-sporcie (?)

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.