Adult Search
ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

8 najlepszych

8 zespołów pozostało już tylko w rozgrywanych w Rosji finałach piłkarskich Mistrzostw Świata. Ćwierćfinały rozegrane zostaną w piątek 6 lipca i sobotę 7 lipca. W 1/8 finału aż trzy z ośmiu meczów kończyły się dogrywkami i konkursami rzutów karnych, bowiem dogrywki nie przyniosły w nich rozstrzygnięć. Po rzutach karnych awansowali: Rosjanie, Chorwaci i Anglicy.

Przypomnijmy, Rosja wyeliminowała karnymi Hiszpanię, Chorwacja – Danię, a Anglia – Kolumbię. Mecz Rosja – Hiszpania, jako że najwcześniej rozgrywany z tych trzech był również historyczny z racji zmiany przepisów. Teraz w fazie pucharowej, w dogrywce można dokonać czterech zmian, zamiast trzech. Czwarta zmiana może być dokonana w dodatkowym czasie gry. Nowy przepis był testowany już w 2016 roku, a objął Klubowe Mistrzostwa Świata, turniej piłkarski na igrzyskach olimpijskich oraz mistrzostwa świata kobiet do lat 20.

Powodem wprowadzenia takiej nowelizacji przepisów były poprzednie sytuacji z kontuzjami w dogrywkach, kiedy to trenerzy mieli już wykorzystane wszystkie trzy zmiany, a zespół musiał kończyć mecz w niekompletnym składzie. W dogrywce, kiedy zawodnicy są już zmęczeni znacznie łatwiej o kontuzję. Wprowadzenie takie przepisu daje trenerom możliwość wpuszczenia kolejnego zawodnika, przecież nie tylko w razie kontuzji kolegi z zespołu i znacznie dynamizuje grę. Pierwszej historycznej zmiany w dogrywce w finałach Mistrzostw Świata dokonał trener reprezentacji Rosji – Stanisław Czerczesow, desygnując do gry Aleksandra Jerochina za Dalera Kuzjajewa w 97 minucie gry. Selekcjoner Hiszpanów – Fernando Hierro skorzystał z tego przywileju później, bo w 104 minucie, wpuszczając Rodrigo Moreno za Marco Asensio.

W całym turnieju rozegrano dotychczas 56 meczów, a do rozegrania pozostało już tylko osiem. W dotychczasowych spotkaniach:

– strzelono 146 bramek (gole z konkursów rzutów karnych się nie liczą – przyp. M.Ż.)

– udzielono 189 napomnień (żółtych kartek),

– wykluczono 4 zawodników (czerwone kartki, w tym 2 samoistne, a 2 w efekcie drugiej żółtej karki w meczu),

– wymieniono 43139 podań między zawodnikami.

Czerwonymi kartkami samoistnymi ukarani zostali: Kolumbijczyk Carlos Sanchez, który – tak na marginesie – sprokurował w tym turnieju dwa rzuty karne (jeden z Japonią i za to został wykluczony, a drugi z Anglią) oraz Szwajcar Michael Lang we wczorajszym ćwierćfinale ze Szwecją (0:1).

Drugie żółte kartki, a w konsekwencji czerwone, jeszcze w fazie grupowej – ujrzeli: Niemiec Jerome Boateng i Rosjanin Igor Smolnikow.

W całym turnieju, żaden z piłkarzy nie został jeszcze ukarany trzema żółtymi kartkami. Po dwie kartki oglądało natomiast aż 28 zawodników. Najczęściej faulującymi zawodnikami byli do tej pory:

– Argentyńczyk Javier Mascherano i Meksykanin Hector Herrera – po 15 razy, ale ich już w turnieju nie zobaczymy, bo Argentyna odpadła z Francją, a Meksyk z Brazylią,

– Rosjanin Aleksandr Gołowin – 13 fauli, który awansował z zespołem do ćwierćfinału,

– Chorwat Ante Rebić i Duńczyk Thomas Delaney – po 11. Rebić gra dalej, bo Chorwacja wyeliminowała Danię, a Delaney siłą rzeczy już nie.

Najczęściej faulowanym zawodnikiem jest Neymar. Brazylijczyka rywale faulowali aż 23 razy. Na kolejnym miejscu listy są zawodnicy, których zespoły już odpadły, ale równie wielkie gwiazdy: Leo Messi – 15 razy faulowany i Cristiano Ronaldo – 14 razy. Z zawodników, który jak Neymar jeszcze w Rosjji zostali: 11 razy faulowany był Chorwat Ivan Rakitić, a 8 razy Francuz Paul Pogba. Inny zawodnicy byli celem ataku rywali rzadziej niż wymienieni. Jako ciekawostkę należy nadmienić, że często faulowani byli również piłkarze z najsłabszych drużyn. 10 faulowano Panamczyka Anibala Godoya, a po 9 razy: Marokańczyka Mbarka Boussoufę i Vahida Amiri`ego z Iranu.

Przed nami ćwierćfinały:

W piątek, 6 lipca, o godz. 16.00 czasu polskiego, w Niżnym Nowogrodzie, Urugwaj zagra z Francją, a o 20,00, w Kazaniu, Brazylia z Belgią. Dzień później, w sobotę, o 16,00, Szwecja zmierzy się w Samarze z Anglią, a o 20,00 – Rosja spotka się w Soczi z Chorwacją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

Pro Junior System IV liga na sezon 2018/2019

Nieco w cieniu dyskusji dotyczącej udziału zawodników o statusie młodzieżowca w rozgrywkach Pucharu Polski, Zarząd PZPN uchwałą nr VI/139 z 14 lipca 2018 r. wprowadził program Pro Junior System IV liga na sezon 2018/2019. W dzisiejszym artykule omówione zostaną główne założenia programu, w szczególności: sposób obliczania punktów, ustalania klasyfikacji końcowej oraz dystrybucji nagród pieniężnych dla klubów.

Czytaj dalej Pro Junior System IV liga na sezon 2018/2019

Opublikowane w

Precedensowe postępowanie przed FIFA

6 lipca 2018 r. do Komisji Rozstrzygania Sporów FIFA wpłynął pozew klubu piłkarskiego Sporting Lizbona CP przeciwko jego byłemu bramkarzowi – Rui Patricio oraz angielskiemu klubowi Wolverhampton Wanderers F.C., o zapłatę 54 mln Euro.[1] Rozstrzygnięcie Komisji może mieć kapitalny wpływ na obraz współczesnego futbolu.

Czytaj dalej Precedensowe postępowanie przed FIFA

O autorze

Maciej Żyłka

Maciej Żyłka

Prawnik, Dziennikarz, Szef contentu internetowego prawosportowe.pl Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez kilkanaście lat dziennikarz sportowy Radia Wrocław.

Wpisy autora

Opublikowane w

I… po Mundialu

Emocjonujący finał zakończony zwycięstwem Francji nad Chorwacją 4:2 był ostatnim meczem rozgrywanych w Rosji finałów piłkarskich Mistrzostw Świata. Wcześniej, w meczu o 3. Miejsce Belgia pokonała Anglię 2:0. Francuzi po raz drugi sięgnęli po Puchar Świata, wcześniej w 1998 roku. Nie powiększyła się tym samym liczba triumfatorów i nadal wynosi ośmiu.

Czytaj dalej I… po Mundialu

Opublikowane w

Czas półfinałów

Francja – Belgia i Anglia – Chorwacja to pary półfinałowe rozgrywanych w Rosji finałów piłkarskich Mistrzostw Świata. Jako pierwsi już, we wtorek 10 lipca w Sankt Petersburgu, Francuzi zagrają z Belgami. W drużynie „Czerwonych Diabłów” zabraknie Thomasa Meuniera, który musi pauzować za dwie żółte kartki.

Czytaj dalej Czas półfinałów

Opublikowane w

Zmiany w Pro Junior System

Od 2 lat działa w polskiej piłce nożnej Pro Junior System. W tym roku doczekał się zmian. Zostały one wprowadzone Uchwałą nr V/89 z dnia 23 maja 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zmiany Uchwały nr V/94 z dnia 24 maja 2016 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej dot. przyjęcia regulaminu programu Pro Junior System na sezon 2016/2017 i następne.

Czytaj dalej Zmiany w Pro Junior System

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.
TS Escorts