ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

42. Kongres UEFA: rekordowe 757,5 mln € dla federacji członkowskich UEFA za pośrednictwem HatTrick V

Rekordowe nagrody za UEFA EURO 2020 i rekordowe granty na rozwój piłki w Europie zostały ogłoszone na 42. Kongresie Zwyczajnym UEFA w Bratysławie na Słowacji, w którym brało udział 55 federacji członkowskich UEFA. Brały one udział w podejmowaniu ważnych decyzji tego dnia (jak chociażby ta o odrzuceniu wniosku Jersey o włączeniu wyspy w poczet członków UEFA).

Na program solidarności i rozwoju HatTrick V zostało przeznaczone 775 milionów euro w następnym czteroletnim cyklu, na lata 2020-24. Oznacza to wzrost o prawie 30% z 600 mln EUR w latach 2016-20. Każda federacja krajowa będzie mogła liczyć na otrzymanie do 14,1 miliona euro w ciągu czterech lat. Program wspiera członków UEFA we wdrażaniu programów edukacyjnych i rozwojowych, a także finansowaniu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – pomagając budować boiska, stadiony, ośrodki szkoleniowe i siedziby. Od momentu powstania w roku 2004 HatTrick zainwestowano aż 1,8 mld euro w europejską piłkę nożną.

Znaczny wzrost kwoty przekazanej drużynom uczestniczącym w turnieju finałowym UEFA EURO 2020 został również zatwierdzony przez Komitet Wykonawczy UEFA. 24 drużyny narodowe podzielą się kwotą 371 mln € w porównaniu do 301 mln € rozdanych na UEFA EURO 2016 we Francji.

Szczegóły dystrybucji są następujące:

  • Wszystkie 24 drużyny otrzymają wypłatę w wysokości 9,25 miliona euro.
  • W fazie grupowej dostępne są również premie za wyniki 1,5 mln euro za wygraną i 750 000 euro za remis.
  • Kiedy UEFA EURO 2020 wejdzie w fazę pucharową, nie będzie już premii za wyniki. Zamiast tego zespoły uczestniczące w rundzie 16 otrzymają 2 mln euro, a ośmiu finalistów otrzyma dodatkową wypłatę w wysokości 3,25 mln euro. Nagrodą finansową za osiągnięcie półfinałów będzie dodatkowa kwota w wysokości 5 mln €.
  • Jeśli chodzi o finał na Wembley w Londynie, mistrzowie Europy w roku 2020 otrzymają 10 milionów euro, a nagrodę w wysokości 7 milionów euro otrzymają finaliści.
  • Oznacza to, że jeśli mistrzowie również wygrają wszystkie trzy mecze grupowe, łączna pula nagród, którą zdobędą, wyniesie 34 mln €, w porównaniu do maksymalnej kwoty 27 mln € w 2016 roku.

Następne posiedzenie Komitetu Wykonawczego UEFA odbędzie się w dniu 24 maja 2018 r. W Kijowie, podczas gdy następny Kongres UEFA odbędzie się w Rzymie w dniu 7 lutego 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

VAR na Mundialu

Dziś będzie o systemie VAR czyli Video Assistant Referee i jego stosowaniu podczas finałów piłkarskich Mistrzostw Świata Rosja 2018. My – polscy kibice futbolu znamy ten system z meczów Ekstraklasy, wszak sezon 2017/2018 był premierowym, jeśli chodzi o stosowanie VAR-u. Tak się przyzwyczailiśmy, źe gdy przyszło do ostatniej kolejki sezonu zasadniczego i niemożności rozegrania wszystkich ośmiu spotkań z VAR-em, to Prezes PZPN Zbigniew Boniek rzucił propozycję by kolejkę rozłożyć na 2 dni. Kluby się nie zgodziły i chciały grać w jednym terminie o jednej godzinie i kolejkę rozegrano bez VAR-u by szanse wszystkich były równe.

Czytaj dalej VAR na Mundialu

Opublikowane w

Ograniczenia w zakresie reklamy i działalności marketingowej podczas Mundialu w Rosji

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji trwają już w najlepsze a zainteresowanie widzów z całego świata pochłania przede wszystkim rywalizacja sportowa. Mundial może być jednak ciekawy nie tylko z perspektywy sportowej, ale również prawnej.

Czytaj dalej Ograniczenia w zakresie reklamy i działalności marketingowej podczas Mundialu w Rosji

O autorze

prawosportowe

Prawo Sportowe

Redakcja prawosportowe.pl

Wpisy autora

Opublikowane w

Ekspert Kancelarii Dauerman na falach eteru

Ekspert Kancelarii Prawa Sportowego i Gospodarczego „Dauerman” – Maciej Broda będzie we wtorek 12 czerwca, po godzinie 10.30 gościem Polskiego Radia 24.  Tematem programu będą świadczenia finansowe dla klubów w związku z udziałem zawodników na Mundialu. Audycję poprowadzi Jakub Kukla. Zapraszamy do słuchania tutaj.

Opublikowane w

Dyskwalifikacja czasowa, a zmiana klubu przez piłkarza

Ostatnio pisałem o karze dla klubu, którego drużyna prowadzona była w zawodach przez trenera bez ważnej licencji, wcześniej było o wykluczeniu grającego trenera, a dziś pora na wykluczenie zawodnika z meczu (ukaraniem czerwoną kartką), a konkretnie przewinienie uregulowane w art. 61 §2 Regulaminu Dyscyplinarnego Polskiego Związku Piłki Nożnej i konsekwencje jakie dyskwalifikacja czasowa niesie za sobą w przypadku zmiany klubu, a idąc jeszcze dalej zmiany krajowej federacji czyli zmiany klubu na zagraniczny.

Czytaj dalej Dyskwalifikacja czasowa, a zmiana klubu przez piłkarza

Opublikowane w

Kolejne zmiany w regulaminach europejskich rozgrywek

Ponieważ, w przyszłym sezonie rozpoczyna się nowy, trzyletni cykl międzynarodowych rozgrywek klubowych, mogliśmy być pewni, że w regulaminach Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA wprowadzi jakieś nowości, które będą stosowane od początku sezonu 2018/19 i tak też się stało.

Czytaj dalej Kolejne zmiany w regulaminach europejskich rozgrywek

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.