ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

42. Kongres UEFA: rekordowe 757,5 mln € dla federacji członkowskich UEFA za pośrednictwem HatTrick V

Rekordowe nagrody za UEFA EURO 2020 i rekordowe granty na rozwój piłki w Europie zostały ogłoszone na 42. Kongresie Zwyczajnym UEFA w Bratysławie na Słowacji, w którym brało udział 55 federacji członkowskich UEFA. Brały one udział w podejmowaniu ważnych decyzji tego dnia (jak chociażby ta o odrzuceniu wniosku Jersey o włączeniu wyspy w poczet członków UEFA).

Na program solidarności i rozwoju HatTrick V zostało przeznaczone 775 milionów euro w następnym czteroletnim cyklu, na lata 2020-24. Oznacza to wzrost o prawie 30% z 600 mln EUR w latach 2016-20. Każda federacja krajowa będzie mogła liczyć na otrzymanie do 14,1 miliona euro w ciągu czterech lat. Program wspiera członków UEFA we wdrażaniu programów edukacyjnych i rozwojowych, a także finansowaniu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – pomagając budować boiska, stadiony, ośrodki szkoleniowe i siedziby. Od momentu powstania w roku 2004 HatTrick zainwestowano aż 1,8 mld euro w europejską piłkę nożną.

Znaczny wzrost kwoty przekazanej drużynom uczestniczącym w turnieju finałowym UEFA EURO 2020 został również zatwierdzony przez Komitet Wykonawczy UEFA. 24 drużyny narodowe podzielą się kwotą 371 mln € w porównaniu do 301 mln € rozdanych na UEFA EURO 2016 we Francji.

Szczegóły dystrybucji są następujące:

  • Wszystkie 24 drużyny otrzymają wypłatę w wysokości 9,25 miliona euro.
  • W fazie grupowej dostępne są również premie za wyniki 1,5 mln euro za wygraną i 750 000 euro za remis.
  • Kiedy UEFA EURO 2020 wejdzie w fazę pucharową, nie będzie już premii za wyniki. Zamiast tego zespoły uczestniczące w rundzie 16 otrzymają 2 mln euro, a ośmiu finalistów otrzyma dodatkową wypłatę w wysokości 3,25 mln euro. Nagrodą finansową za osiągnięcie półfinałów będzie dodatkowa kwota w wysokości 5 mln €.
  • Jeśli chodzi o finał na Wembley w Londynie, mistrzowie Europy w roku 2020 otrzymają 10 milionów euro, a nagrodę w wysokości 7 milionów euro otrzymają finaliści.
  • Oznacza to, że jeśli mistrzowie również wygrają wszystkie trzy mecze grupowe, łączna pula nagród, którą zdobędą, wyniesie 34 mln €, w porównaniu do maksymalnej kwoty 27 mln € w 2016 roku.

Następne posiedzenie Komitetu Wykonawczego UEFA odbędzie się w dniu 24 maja 2018 r. W Kijowie, podczas gdy następny Kongres UEFA odbędzie się w Rzymie w dniu 7 lutego 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

Dirty Racing

W Formule 1, jak w każdym innym sporcie, sportowcy nie zawsze są w stanie zapanować nad emocjami. Czasami pokusa niedozwolonego zachowania, „urywającego” kilka sekund jest zbyt silna. Zdarzają się też w trakcie zawodów sytuacje charakterystyczne dla ruchu samochodowego na całym świecie, takie jak zajeżdżanie drogi, blokowanie innych, specjalne hamowanie lub delikatne przepychanie.

Opublikowane w

FIFA wskazała kluczowe kierunki rozwoju międzynarodowych rozgrywek

Rada FIFA kilka dni temu w Bogocie odbyła pierwsze spotkanie w tym roku, na którym omówiono wiele ważnych inicjatyw związanych z przyszłością międzynarodowych rozgrywek.

O autorze

Tomasz Flakowski

Tomasz Flakowski

Aplikant radcowski

Wpisy autora

Opublikowane w

FIFA wskazała kluczowe kierunki rozwoju międzynarodowych rozgrywek

Rada FIFA kilka dni temu w Bogocie odbyła pierwsze spotkanie w tym roku, na którym omówiono wiele ważnych inicjatyw związanych z przyszłością międzynarodowych rozgrywek.

Opublikowane w

Działalność w social mediach, a rozwiązanie kontraktu z winy zawodnika

W ostatnich dniach byliśmy świadkami kolejnego spektakularnego rozwiązania kontraktu z zawodnikiem, którego powodem były… jego działania w social media. Czy komentarze, lajki, udostępnienia lub posty w ogóle mogą być podstawą do takiego działania ze strony klubu i dlaczego? Zapraszam do wspólnej analizy tego przypadku.

Opublikowane w

Różne odcienie „czerwieni”, czyli kiedy wyrzucenie zawodnika z boiska nie oznacza jego absencji w kolejnym meczu

Ostatnia kolejka LOTTO Ekstraklasy przyniosła nam wiele emocji. Sytuacje, w których sędzia korzysta  z systemu VAR jeszcze nie dla wszystkich są tak oczywiste, stąd też pojawiające się wśród komentatorów i kibiców emocje z tym związane, wydają się jeszcze większe – nawet od tych boiskowych. Nie mniej dzisiejszym tematem nie będzie wspomniany VAR, ale sytuacja, która również mogła okazać się niejasna dla widzów „spotkania na szczycie”.

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

Zapytaj prawnika

Masz do nas pytanie na temat prawa sportowego? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.