ModernSportFoundation.org WszystkoDlaKlubu.pl TrainingCompensation.com

1 etap The Girls On Track w Polsce

W miniony weekend w Tychach odbyła się pierwsza część polskich eliminacji projektu The Girls On Track – Karting Challange, którego głównym pomysłodawcą i organizatorem jest Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA). Zgodnie z przewidywaniami wydarzenie przyciągnęło wiele uczestniczek i kibiców.

Współpracę z FIA w zakresie organizacji projektu w Polsce podjął Polski Związek Motorowy. Wraz z Automobilklubem Ziemi Tyskiej przygotował on specjalny tor kartingowy na terenie Gemini Park Tychy. Impreza mająca na celu promocję sportów motorowych wśród młodych dziewcząt spotkała się ze znakomitym odzewem. Do Tych zawitały uczestniczki z całego kraju, od Sanoka, przez Częstochowę, aż po Gdynię, aby spróbować swoich sił w wymagającej i technicznej konkurencji, jaką jest kartingowy slalom. Pomimo, iż wydarzenie kierowane jest do dziewcząt w wieku 13-18 lat, zgodnie z informacjami podanymi przez Związek, chętni do prowadzenia gokartów znaleźli się również wśród chłopców oraz młodszych dzieci. Najmłodsza ochotniczka miała 11 lat. Oprócz rodziców i kibiców, uczestniczki były wspierane przez polskich ambasadorów projektu: Gosię Rdest – profesjonalną zawodniczkę wyścigową, rywalizującą w Mistrzostwach Europy serii GT4, Gosię Serbin – 7-krotną Mistrzynię Polski w wyścigach samochodowych oraz Rafała Sonika – quadowego zwycięzcę Rajdu Dakar i wielokrotnego zdobywcę pucharu świata. Patronat honorowy nad polskimi eliminacjami objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Zgodnie z regulaminem każdego dnia sędziowie powinni wybrać trzy najlepsze dziewczęta, które przejdą do kolejnego etapu. Jednakże ze względu na wyrównaną rywalizację zarówno w sobotę, jak i niedzielę postanowiono wskazać po cztery zawodniczki. Te, wraz z dziewczętami wytypowanymi w Rzeszowskich kwalifikacjach, które odbędą się w dniach
11-12.08.2018 r. wezmą udział w specjalnym, półrocznym szkoleniu organizowanym pod okiem Gosi Rdest. W jego ramach przewidziane są ćwiczenia na profesjonalnym symulatorze wyścigowym, spotkania i prelekcje z kierowcami i inżynierami wyścigowymi. Trójka uczestniczek, która podczas szkoleń wypadnie najlepiej, stworzy polską reprezentację podczas zaplanowanych na marzec 2019 r. finałów na francuskim torze Le Mans. Oprócz nich do rywalizacji przystąpią po trzy zawodniczki z Belgii, Finlandii, Niemiec, Holandii, Portugalii, Słowacji i Szwecji. Dla najlepszej szóstki przewidziane są specjalne obozy szkoleniowe pod egidą FIA, będące znakomitą okazją do rozpoczęcia profesjonalnej kariery wyścigowej.

Więcej informacji o samym projekcie oraz przyświecających mu celach można znaleźć TUTAJ oraz na oficjalnych stronach organizatorów[1]. Jednocześnie gorąco zachęcam do spróbowania swoich sił, te dziewczęta oraz rodziców, którzy jeszcze się wahają. Przypominam, że ostatnia szansa w drugi weekend sierpnia tego roku.

(zdjęcie ma charakter ilustracyjny)

[1] http://girlsontrack.pl/

https://www.pzm.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Opublikowane w

VAR na Mundialu

Dziś będzie o systemie VAR czyli Video Assistant Referee i jego stosowaniu podczas finałów piłkarskich Mistrzostw Świata Rosja 2018. My – polscy kibice futbolu znamy ten system z meczów Ekstraklasy, wszak sezon 2017/2018 był premierowym, jeśli chodzi o stosowanie VAR-u. Tak się przyzwyczailiśmy, źe gdy przyszło do ostatniej kolejki sezonu zasadniczego i niemożności rozegrania wszystkich ośmiu spotkań z VAR-em, to Prezes PZPN Zbigniew Boniek rzucił propozycję by kolejkę rozłożyć na 2 dni. Kluby się nie zgodziły i chciały grać w jednym terminie o jednej godzinie i kolejkę rozegrano bez VAR-u by szanse wszystkich były równe.

Czytaj dalej VAR na Mundialu

Opublikowane w

Ograniczenia w zakresie reklamy i działalności marketingowej podczas Mundialu w Rosji

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji trwają już w najlepsze a zainteresowanie widzów z całego świata pochłania przede wszystkim rywalizacja sportowa. Mundial może być jednak ciekawy nie tylko z perspektywy sportowej, ale również prawnej.

Czytaj dalej Ograniczenia w zakresie reklamy i działalności marketingowej podczas Mundialu w Rosji

O autorze

Konrad Makar

Konrad Makar

Student V roku stacjonarnych studiów prawniczych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zainteresowania: prawo sportowe, prawo karne. Zawodnik czwarto-ligowego zespołu piłkarskiego. Praktykant w Kancelarii Prawa Gospodarczego i Sportowego Tomasz Dauerman.

Wpisy autora

Opublikowane w

Sędziowie w F1

W Formule 1, podobnie jak w przypadku każdej innej dyscypliny sportowej, obecność sędziów jest niezbędna. Mnogość przepisów, a także zwyczajów odnoszących się do rywalizacji torowej wymaga, aby charakteryzowali się oni najwyższą wiedzą sportową. Natomiast z uwagi na wykorzystywanie przez zespoły zaawansowanej technologii, konieczne jest również znakomite przygotowanie od strony technicznej.

Czytaj dalej Sędziowie w F1

Opublikowane w

Treningi i kwalifikacje w F1

W najbliższy weekend odbędzie się jeden z najpopularniejszych wyścigów w całym kalendarzu mistrzostw Formuły 1. Mowa o rywalizacji rozgrywanej na miejskich ulicach malowniczo położonego Monako. Z uwagi na charakterystykę trasy, wyprzedzanie tam jest manewrem wyjątkowo trudnym. O końcowym wyniku niejednokrotnie decyduje z jednej strony właściwa strategia postojów w alei serwisowej, natomiast z drugiej wyniki w kwalifikacjach. Dlatego też w dzisiejszym artykule chciałbym poświęcić uwagę procedurom związanym z kwalifikacjami do wyścigu oraz treningami bezpośrednio je poprzedzającymi. Jak zwykle, nieocenione przy analizie zagadnienia będą Regulacje Sportowe F1[1].

Czytaj dalej Treningi i kwalifikacje w F1

Opublikowane w

Projekt “The Girls on Track” w Porto

Pierwszy, “krajowy” etap programu The Girls on Track Karting Challange odbył się 15.05.2018 r. w Porto – nadmorskim mieście położonym w północnej części Portugalii. Zgodnie z oficjalnymi danymi opublikowanymi przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA), udział w zmaganiach mających wyłonić 3 reprezentantki kraju, wzięło 130 młodych dziewcząt w wieku pomiędzy 13, a 18 lat.

Czytaj dalej Projekt “The Girls on Track” w Porto

Zobacz więcej »

Serwis obsługuje:

Dauerman

Kontakt z nami:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)
tel. +48 693 672 258
e-mail: bok@prawospotowe.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000384634, NIP 8992720232, REGON 021539145, kapitał zakładowy 15.000,00 zł

RODO Sport

Masz do nas pytanie z zakresu wdrożenia nowej polityki ochrony danych osobowych "RODO"? Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy tak szybko jak to będzie możliwe.